Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо необхідності реєстрації платником акцизного податку у разі здійснення операцій із заправки власним пальним техніки третіх осіб, залученої на умовах договору оренди техніки(лист ДФС від 15.06.2017 р. № 659/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

Щодо необхідності реєстрації платником акцизного податку у разі здійснення операцій із заправки власним пальним техніки третіх осіб, залученої на умовах договору оренди техніки(лист ДФС від 15.06.2017 р. № 659/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 15.06.2017 р. № 659/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Товариства щодо необхідності реєстрації Товариства платником акцизного податку у разі здійснення операцій із заправки власним пальним техніки третіх осіб, залученої на умовах договору оренди техніки, та в межах компетенції повідомляє.

У зверненні Товариство зазначає, що здійснює вирощування зернових культур, а для збору врожаю має намір залучати техніку сторонніх суб’єктів господарювання за договорами оренди техніки (без екіпажу та з екіпажем) і заправляти залучену техніку власним пальним через власну автоцистерну.

Слід зазначити, що інформації, викладеної у зверненні Товариства, недостатньо для того, щоб встановити остаточно, чи повинно Товариство реєструватися платником акцизного податку. Наявність копій договорів оренди техніки (без екіпажу та з екіпажем) та акта прийому-передачі техніки дасть змогу надати більш повну та ґрунтовну індивідуальну податкову консультацію.

Разом з цим у випадку, якщо Товариство орендує техніку за договором оренди та прийняло її у користування за актом прийому-передачі, зазначаємо таке.

Відносини на умовах договору оренди регулюються нормами Господарського кодексу України (далі - ГКУ).

Відповідно до статті 283 ГКУ за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Статтею 284 ГКУ визначені істотні умови договору оренди, якими є: об’єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації); строк, на який укладається договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна та умови його повернення або викупу.

Відповідно до підпункту 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, що реалізує пальне.

Реалізація пального для цілей, розділу VI Кодексу - будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі , ємністю до 2 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками (підпункт 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Отже, у випадку оренди техніки (без екіпажу та з екіпажем) за умови прийняття її у користування за актом прийому-передачі Товариство буде використовувати пальне виключно для власних потреб, а саме для заправки техніки, яка на певний строк надана йому у користування на умовах договору оренди, і відповідно такі операції не є реалізацією пального у розумінні абзацу другого підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу. У такому випадку Товариство не повинно реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального.

У разі якщо Товариство буде здійснювати будь-які інші операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального іншим особам чи здійснюватиме будь-які інші операції з пальним на митній території України, які передбачені в абзаці другому підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, то до початку здійснення таких операцій воно повинно зареєструватися платником акцизного податку.

При цьому зазначаємо, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться