Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо необхідності реєстрації платником акцизного податку при здійсненні операції з видачи талонів на пальне та мастил в споживчій тарі один літр (лист ДФС від 04.10.2017 р. № 2121/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

Щодо необхідності реєстрації платником акцизного податку при здійсненні операції з видачи талонів на пальне та мастил в споживчій тарі один літр (лист ДФС від 04.10.2017 р. № 2121/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.10.2017 р. № 2121/6/99-99-15-03-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємства щодо необхідності реєстрації платником акцизного податку при здійсненні операції з видачи талонів на пальне та мастил в споживчій тарі один літр та повідомляє.

У зверненні Підприємство зазначає, що відповідно до умов укладеного договору підряду підрядник, який власними силами, на власний ризик виконує роботу, пов’язану з лісозаготівлею, має право вимагати від замовника компенсацію використаних паливно-мастильних матеріалів. Компенсація замовником здійснюється шляхом видачі талонів на пальне та видачі мастил в споживчій тарі один літр.

У випадку, якщо Підприємство як замовник передає іншому суб’єкту господарювання (підряднику) талони на пальне як компенсацію за використані підрядником паливно-мастильні матеріали, зазначаємо таке.

Статтею 212 Кодексу визначено вичерпний перелік осіб, які є платниками акцизного податку. Зокрема платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне (пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).

Згідно з пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 Кодексу особи, які здійснюють реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб - підприємців, до початку здійснення реалізації пального.

Відповідно до пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалізація суб’єктами господарювання пального для цілой розд. VI Кодексу - будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 літрів (включно), крім операцій з реалізації такого пального його виробниками.

Отже, операції з видачі мастил в споживчій тарі один літр не є операціями з реалізації пального в розумінні абзацу другого пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Разом з цим повідомляємо, що пунктом 44.1 ст. 44 Кодексу передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

У разі, якщо за даними первинних документів суб’єкт господарювання (замовник) здійснює операції з реалізації підряднику палива з наданням до видаткових накладних та/або актів приймання-передачі на паливо талонів на пальне, у цьому випадку замовник є платником акцизного податку в розумінні пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу. Об’єкт оподаткування акцизним податком при цьому відповідно до пп. 213.1.12 п. 213.1 ст. 213 Кодексу виникатиме у разі, якщо обсяги реалізованого пального за талонами на пальне перевищують обсяги отриманого пального від інших платників акцизного податку (постачальників), за які сплачено акцизний податок.

Слід зазначити, що інформації, викладеної у зверненні Підприємства, недостатньо для того, щоб надати остаточну відповідь на запитання, чи потрібно суб’єкту господарювання (замовнику) реєструватись платником акцизного податку у разі здійснення операцій з видачі талонів на пальне як компенсації за використане підрядником пальне згідно з умовами договору підряду.

До звернення Підприємства не надано будь-яких первинних документів, фіксуючих факти здійснення Підприємством господарських операцій.

Для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації Підприємство має право повторно звернутися до контролюючого органу та надати копії відповідних документів, зокрема укладеного договору підряду з наведенням детального опису суті здійснюваних операцій, які стосуються видачі талонів на пальне за використані паливно-мастильні матеріали.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно