Подпишитесь!


  • Щодо оподаткування єдиним податком (лист ГУ ДФС у Полтавській області від 23.04.2018 р. № 1822/ІПК/16-31-12-08-23)

Щодо оподаткування єдиним податком (лист ГУ ДФС у Полтавській області від 23.04.2018 р. № 1822/ІПК/16-31-12-08-23)

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 23.04.2018 р. № 1822/ІПК/16-31-12-08-23

Щодо оподаткування єдиним податком

Головне управління ДФС у Полтавській області розглянуло лист Товариства щодо оподаткування обладнання, отриманого від грантодавця, що є резидентом України, та керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє наступне.

Відповідно до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.

Практика застосування термінів, слів та словосполучень у юриспруденції визначає, що грант - це одноразова безповоротна цільова виплата фізичним і юридичним особам грошової суми або дарування обладнання, приміщення (як правило, з власних коштів та майна) громадянами і юридичними особами, у тому числі іноземцями, а також міжнародними організаціями, для проведення наукових досліджень, впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій, вжиття заходів екологічної безпеки та ліквідації наслідків екологічних катастроф, виконання творчих робіт, видання творів художньої, наукової, освітньої, образотворчої, медичної та іншої літератури тощо.

Згідно п. 292.3 ст. 292 Кодексу до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

П. 292.6 ст. 292 Кодексу передбачено, що датою отримання доходу платника єдиного податку є дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Слід зазначити, що відповідно п. п. 1 - 3 ст. 632 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. N 435-IV, зі змінами та доповненнями (далі - Цивільний кодекс), ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. Зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом. Зміна ціни в договорі після його виконання не допускається.

П. 4 ст. 632 Цивільного кодексу визначено, якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена виходячи з його умов, вона визначається виходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору.

Пп. 14.1.71 п. 14.1 ст. 14 Кодексу встановлено поняття звичайної ціни, як ціни товарів (робіт, послуг), що визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. Це визначення не поширюється на операції, що визнаються контрольованими відповідно до статті 39 цього Кодексу.

П. 293.1 ст. 293 Кодексу встановлено ставки єдиного податку для платників третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Отже, у разі отримання платником єдиного податку третьої групи зі ставкою оподаткування 5 відсотків гранту у вигляді обладнання від резидента України, вартість такого безоплатно отриманого протягом звітного періоду обладнання включається до суми доходу з урахуванням рівня звичайних цін.

Відповідно до вимог п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд