Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Щодо оподаткування фізичними особами - підприємцями платниками - єдиного податку доходів, отриманих в іноземній валют (лист ДФС від 12.01.2018 р. № 121/Н/99-99-13-01-02-14/ІПК)

Щодо оподаткування фізичними особами - підприємцями платниками - єдиного податку доходів, отриманих в іноземній валют (лист ДФС від 12.01.2018 р. № 121/Н/99-99-13-01-02-14/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.01.2018 р. № 121/Н/99-99-13-01-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо питань оподаткування фізичними особами - підприємцями платниками - єдиного податку доходів, отриманих в іноземній валюті, та, з урахуванням вимог ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.

Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої - третьої груп встановлено ст. 292 Кодексу.

Відповідно до пп. 1) п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом фізичної особи - підприємця платника - єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

При цьому п. 292.5 ст. 292 Кодексу встановлено, що дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (п. 292.6 ст. 292 Кодексу).

Отже, доходом фізичної особи - підприємця - єдиного податку є весь отриманий протягом податкового (звітного) періоду дохід від здійснення ним підприємницької діяльності. При цьому зазначаємо, що всі вартісні показники, що включаються до доходу, відображаються у національній валюті України, а показники, виражені в іноземній валюті, з одночасною вказівкою їх еквівалента у національній валюті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком України на дату проведення операції.

Зазначаємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

фото автора В фокусе
Ушакова Лилия Карантин выходного дня. Куда девать работников? [юрикам и ФОПам]...
25979 34
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд