Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо оподаткування окремих видів доходів (лист ДФС від 17.03.2017 р. № 5321/6/99-99-13-02-03-15)

Щодо оподаткування окремих видів доходів (лист ДФС від 17.03.2017 р. № 5321/6/99-99-13-02-03-15)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.03.2017 р.  № 5321/6/99-99-13-02-03-15

 

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула лист … щодо оподаткування окремих видів доходів та в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням норм Кодексу, чинних у 2015 році.

Пунктом 19 1.1 ст. 19 1 Кодексу передбачено, що контролюючі органи здійснюють, зокрема, контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, платежів, установлених Кодексом, а також надають консультації відповідно до норм Кодексу.

Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень (п. 52.5 ст. 52 Кодексу).

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України, для ведення особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію Довідки про наявність у нього земельних ділянок (далі – Довідка), зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Оригінал Довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої Довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої Довідки.

Форма Довідки встановлюється у порядку, визначеному ст. 46 Кодексу для податкових декларацій.

Порядок видачі Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок та її форми затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 № 32.

Отже, копія Довідки, яка надається власником земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства при дотриманні вимог
п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Кодексу, є документом, на підставі якого податковий агент не нараховує (не утримує) податок на доходи фізичних осіб з доходів від продажу власної сільськогосподарської продукції.

Зауважуємо, регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, який затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

 

В.о. Голови                                                                                      М.В. Продан

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться