Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо оподаткування податком на прибуток повернення частки у статутному фонді підприємства засновнику нерезиденту - юридичній особі (лист ДФС від 19.10.2017 р. № 2296/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

Щодо оподаткування податком на прибуток повернення частки у статутному фонді підприємства засновнику нерезиденту - юридичній особі (лист ДФС від 19.10.2017 р. № 2296/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 19.10.2017 р. № 2296/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, розглянула звернення щодо оподаткування податком на прибуток повернення частки у статутному фонді підприємства засновнику нерезиденту - юридичній особі, та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Контролюючі органи мають право надавати консультації виключно з тих питань, що належать до їх повноважень (п. 52.5 ст. 52 Кодексу).

Згідно з пп. 191.1.28 п. 191.1 ст. 191 Кодексу до функцій контролюючих органів належить, зокрема, надання індивідуальних податкових консультацій з питань податкового та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Особливості оподаткування нерезидентів викладені у п. 141.4 ст. 141 Кодексу. Зокрема, у пп. 141.4.1 визначено які саме доходи, отримані нерезидентом з джерелом, його походження з України, оподатковуються податком на доходи нерезидента.

В розумінні Кодексу повернення частки в статутному капіталі товариства не вважається доходом нерезидента.

Отже, повернення частки в статутному капіталі не оподатковуються податком з доходів нерезидента за умови що повернення здійснюється у розмірі, що не перевищує вартість вкладу нерезидента у статутному капіталі.

Згідно з пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Кодексом не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають внаслідок перерахунку іноземної валюти в національну за операціями з повернення нерезиденту його частки у статутному капіталі. Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").

Отже, за роз’ясненням щодо відображення у бухгалтерському обліку курсових різниць, що виникають за операціями в іноземній валюті, доцільно звернутись до Міністерства фінансів України.

Слід зазначити що Міністерством фінансів України надано роз’яснення щодо відображення у бухгалтерському обліку курсових різниць за заборгованістю перед інвестором - нерезидентом листом від 20.06.2017 р. N 35210-06-10/16370.

Згідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям