Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо особливостей оподаткування операцій з постачання об’єктів нерухомості (лист ДФС від 06.09.2017 р. № 1843/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо особливостей оподаткування операцій з постачання об’єктів нерухомості (лист ДФС від 06.09.2017 р. № 1843/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.09.2017 р. № 1843/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Щодо особливостей оподаткування операцій з постачання об’єктів нерухомості

Державна фіскальна служба України розглянула листи платника щодо особливостей оподаткування операцій з постачання об’єктів нерухомості та повідомляє, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відповідно до підпункту 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання житла (об'єктів житлового фонду), крім їх першого постачання, якщо інше не передбачено цим підпунктом.

У цьому підпункті перше постачання житла (об'єкта житлового фонду) означає:

а) першу передачу готового новозбудованого житла (об'єкта житлового фонду) у власність покупця або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) із спорудження такого житла за рахунок замовника;

б) перший продаж реконструйованого або капітально відремонтованого житла (об'єкта житлового фонду) покупцю, який є особою, іншою, ніж власник такого об'єкта на момент виведення його з експлуатації (використання) у зв’язку з такою реконструкцією або капітальним ремонтом, або постачання послуг (включаючи вартість придбаних за рахунок виконавця матеріалів) на таку реконструкцію чи капітальний ремонт за рахунок замовника.

Норми цього пункту поширюються також на перший продаж дачних або садових будинків, а також будь яких інших об'єктів власності зареєстрованих згідно із законодавством як житло (житловий фонд).

Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності, (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

Як зазначено у листі, Товариство уклало договір генерального підряду, відповідно до якого замовником будівництва житлового будинку є комунальне підприємство. Товариство виступає генеральною підрядною організацією та здійснює фінансування будівництва житлового будинку.

Товариство оформлює на себе правовстановлюючі документи на готове новозбудоване житло (об’єкт житлового фонду). Безпосередньо перехід права власності на квартири до третіх осіб буде відбуватись шляхом оформлення договору купівлі-продажу між Товариством та третьою особою.

Враховуючи вищезазначене, в розглянутій ситуації операцією з першого постачання житла, яка буде оподатковуватись за ставкою 20 відс., буде вважатись операція з постачання Товариством готового новозбудованого житла (об’єктів житлового фонду) іншим особам.

Операції з подальшої передачі такого готового новозбудованого житла покупцям звільняються від оподаткування ПДВ згідно з підпунктом 197.1.14 пункту 197.1 статті 197 ПКУ.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям