Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Щодо подання звітності та сплати податків

Щодо подання звітності та сплати податків   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЦЕНТРАЛЬНИЙ ОФІС З ОБСЛУГОВУВАННЯ ВП
   
   ЛИСТ
   
   № 10268/10/28-10-01-03-11 від 04.05.2016 р.
   
   Щодо подання звітності та сплати податків

   
   
   Міжрегіональне головне управління ДФС - Центральний офіс з ОВП розглянуло лист «…» щодо подання звітності та сплати податків та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
   
   Відповідно до пункту 17 статті 64 розділу III "Місцеві бюджети" Бюджетного кодексу України, 10 % податку на прибуток підприємств включаються до доходів загального фонду бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.
   
   Після відкриття Державною казначейською службою України на рівні головних управлінь Державної казначейської служби України бюджетних рахунків для зарахування податку на прибуток від великих платників податків з ознакою «99» сплата цього податку платниками, які знаходяться на податковому обліку в Міжрегіональному головному управлінні ДФС - Центральному офісі з обслуговування великих платників, спеціалізованих державних податкових інспекціях по роботі з великими платниками (далі – ЦО та СДПІ відповідно) та місце обліку яких відмінне від місця реєстрації, повинна здійснюватися на такі рахунки.
   
   Датою початку здійснення операцій на рахунках для зарахування до бюджетів податку на прибуток підприємств, сплаченого великими платниками податків, визначено 01 березня 2016 року.
   
   Реквізити рахунків для сплати податку на прибуток підприємств великими платниками податків наведені у переліку за посиланням http://officevp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/!РАХУНКИ ОБЛАСТЕЙ.
   
   Облік надходжень платежів до Державного бюджету, а також єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування здійснюється за основним місцем обліку, тобто СДПІ у м. Донецьку. Подання звітності щодо податку на додану вартість та сплата податку відбувається за основним місцем обліку.
   
   Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
   
   Взяття на облік за неосновним місцем обліку платників податків здійснюється згідно з нормами Розділу VII Порядку №1588.
   
   Якщо відповідно до законодавства у платника податків, окрім обов’язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі (п. 7.1 розд. VII Порядку №1588).
   
   Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) до бюджету передбачено статтею 168 Кодексу, відповідно до якої податок, утриманий із доходів платників податків, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України від 8 липня 2010 року №2456-VІ із змінами та доповненнями (далі – БКУ).
   
   Пунктом 2 статті 64 БКУ визначено, що ПДФО, який сплачується перераховується податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачується фізичній особі.
   
   Отже, сплата ПДФО та подання звітності здійснюється юридичною особою до бюджету за своїм місцезнаходженням.
   
   Згідно пункту 29.2 статті 29 БКУ військовий збір, що сплачується (перераховується) згідно з пунктом 161 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення Кодексу належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.
   
   Одночасно, відповідно до підпункту 1.4 пункту 161 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідні положення Кодексу нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому статтею 168 Кодексу.
   
   Враховуючи вищевикладене, юридична особа перераховує військовий збір до бюджету за своїм місцезнаходженням.
   
   Основні елементи Рентної плати за спеціальне використання води визначені пунктами статті 255 Кодексу.
   
   Водокористувачем подаються податкові декларації з Рентної плати за спеціальне використання води та вносяться суми податкових зобов’язань за місцезнаходженням водних об’єктів та за ставками Рентної плати, встановленими для цих водних об’єктів (пп.255.11.18 п. 255.11 ст. 255 Кодексу).
   
   З метою забезпечення єдиного підходу до здійснення обліку платників Рентної плати та подання податкової звітності з Рентної плати, припис підпункту 257.3.4 пункту 257.3 статті 257 Кодексу в частині подання платником Рентної плати податкової звітності за місцем податкової реєстрації необхідно застосовувати з урахуванням пункту 63.3 статті 63 Кодексу, тобто за неосновним місцем обліку – місцезнаходженням водних об’єктів або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.
   
   Враховуючи викладене та припис пункту 3 частини першої статті 66 Бюджетного кодексу України про зарахування до доходів загального фонду обласних бюджетів 50 відсотків Рентної плати, на податковий облік за неосновним місцем обліку необхідно брати водокористувачів, до складу яких входять структурні підрозділи, розташовані на територіях, інших ніж головне підприємство, тобто за місцезнаходженням водних об’єктів, з яких здійснюється забір води або за місцезнаходженням об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність з використанням обсягів води, отриманих шляхом забору з таких водних об’єктів.

Отключить рекламу
ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления