Подпишитесь!


  • Щодо податкових зобов’язань з орендної плати за земельну ділянку комунальної власності (лист ДФС від 20.12.2017 р. № 3056/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Щодо податкових зобов’язань з орендної плати за земельну ділянку комунальної власності (лист ДФС від 20.12.2017 р. № 3056/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.12.2017 р. № 3056/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про плату за землю

Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо податкових зобов’язань з орендної плати за земельну ділянку комунальної власності (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало про обчислення у 2017 році податкових зобов’язань з Плати за орендовану земельну ділянку комунальної власності (далі - Ділянка) за відомостями витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку (далі - Витяг, Оцінка), складеного 06.06.2014 р. із застосуванням коефіцієнта функціонального використання (далі - Коефіцієнт) у розмірі 1,2.

У поточному році Товариство, незважаючи на припис п. 286.2 ст. 286 Кодексу щодо надання наступного Витягу (довідки) у випадках затвердження нової Оцінки, отримало новий Витяг, складений 04.08.2017 із застосуванням Коефіцієнта - 1,0.

Товариство просить надати роз’яснення щодо правомірності застосування Оцінки за Витягом 2017 року для обчислення податкових зобов’язань з Плати.

Правові засади оцінки земель в Україні, регулювання відносин, пов’язаних з процесом оцінки земель, забезпечення оцінки земель, з метою захисту законних інтересів держави та інших суб’єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель визначає Закон України "Про оцінку земель" (далі - Закон). Виконання Оцінки здійснюється на підставі рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування або договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому законом (ст. 15 Закону). При цьому, за результатами Оцінки складається технічна документація (ст. 20 Закону), яка для земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується рішенням відповідної сільської, селищної, міської рад, які набирають чинності у строки, встановлені п. 271.2 ст. 271 Кодексу (ст. 23 Закону).

Разом з тим визначення функціонального призначення земельної ділянки належить до елементів землевпорядних робіт, схвалення результатів яких уповноваженими органами здійснюється у порядку встановленому Законом України "Про землеустрій".

Офіційні відомості про результати землевпорядних робіт та Оцінку вносяться до Державного земельного кадастру у порядку, передбаченому ст. 21 Закону України "Державний земельний кадастр".

Товариство не повідомило про погодження та затвердження орендодавцем проекту робіт із землеустрою, що призвів до зміни цільового використання земельної ділянки та її Оцінки.

Товариство для обґрунтування підстав подання уточнюючого розрахунку з Плати має, керуючись нормами Закону України "Про землеустрій" та Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 р. N 220 звернутися до орендодавця щодо затвердження результатів землевпорядних робіт.

Для обчислення податкових зобов’язань з плати за землю Товариство має застосовувати Оцінку (одним із елементів якої є коефіцієнт, що характеризує функціональне використання земельної ділянки), яка набрала чинності на підставі технічної документації, затвердженої рішенням органу місцевого самоврядування.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд