Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо порядку формування ЖЕКом податкових зобов’язань та податкового кредиту при отриманні від споживачів коштів за теплову та електричну енергію, водопостачання та водовідведення та подальшого перерахунку таких коштів підприємствам, організаціям, які постачають такі товари/послуги (лист ДФС від 14.09.2017 р. № 1955/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку формування ЖЕКом податкових зобов’язань та податкового кредиту при отриманні від споживачів коштів за теплову та електричну енергію, водопостачання та водовідведення та подальшого перерахунку таких коштів підприємствам, організаціям, які постачають такі товари/послуги (лист ДФС від 14.09.2017 р. № 1955/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.09.2017 р. № 1955/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку формування ЖЕКом податкових зобов’язань та податкового кредиту при отриманні від споживачів коштів за теплову та електричну енергію, водопостачання та водовідведення та подальшого перерахунку таких коштів підприємствам, організаціям, які постачають такі товари/послуги, і, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.

При цьому пунктом 44.1 статті 44 розділу II ПКУ визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.

Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).

Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів правда інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).

Враховуючи викладене, у ЖЕКа відсутній об'єкт оподаткування ПДВ за операціями з постачання теплової та електричної енергії, водопостачання та водовідведення, кошти за які споживачі перераховують безпосередньо на рахунки підприємств, організацій, які постачають такі товари/послуги, або перераховують на рахунок ЖЕКу для накопичення і наступного перерахунку підприємствам, організаціям, які постачають такі товари/послуги.

При цьому у випадку встановлення ЖЕКом від споживачів (фізичних осіб) окремої плати за товари/послуги з перерахунку отриманих від таких споживачів коштів підприємствам, організаціям, що постачають такі товари/послуги, у ЖЕКа виникає об'єкт оподаткування ПДВ виходячи з вартості поставлених товарів/послуг.

Також операції з постачання послуг, які надаються безпосередньо ЖЕКом, оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям