Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо порядку формування податкового кредиту платниками податку, які відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ (лист ДФС від 15.12.2017 р. № 3007/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку формування податкового кредиту платниками податку, які відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ (лист ДФС від 15.12.2017 р. № 3007/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 15.12.2017 р. № 3007/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника щодо порядку формування податкового кредиту платниками податку, які відповідно до пункту 44 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (далі - ПКУ) застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ, та, керуючись статтею 52 ПКУ, повідомляє.

Підпунктом 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 ПКУ визначено, що касовий метод для цілей оподаткування ПДВ - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов'язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).

Згідно з пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ тимчасово, до 1 січня 2019 року, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.

Норма пункту 44 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій, визначених у пункті 187.1 статті 187 та у пункті 198.2 статті 198 цього ПКУ, припадає на звітні (податкові) періоди до 1 січня 2019 року.

Платники податку, визначені пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ, при здійсненні операцій з покупки (отримання) товарів/послуг визначають дату формування податкового кредиту за касовим методом у разі, якщо вартість таких придбаних товарів/послуг включається в ціну (тариф) на постачання продукції, передбаченої пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (за умови реєстрації відповідних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

У випадку придбання товарів/послуг, які не призначені для використання в операціях з постачання товарів/послуг, перерахованих у пункті 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, касовий метод визначення податкового кредиту з ПДВ платниками податку не застосовується. Дата податкового кредиту за такими операціями визначається у загальному порядку за правилами, встановленими статтею 198 ПКУ.

Законом України від 09.11.2017 р. N 2198-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України", який набув чинності 03.12.2017 р., зокрема, внесено зміни до пункту 198.6 статті 198 ПКУ в частині терміну, протягом якого платники податку мають право включити суми ПДВ до податкового кредиту.

Так, у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної / розрахунку коригування (до внесення змін такий термін складав 365 календарних днів).

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні / розрахунки коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних, у тому числі для платників податку, які застосовують касовий метод (до внесення змін такий термін складав 365 календарних днів).

Отже, платник податку, який застосовує касовий метод податкового обліку ПДВ, включає до податкового кредиту суми ПДВ, зазначені у отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, у звітному (податковому) періоді, у якому відбулася сплата коштів (надано інші види компенсації) за придбані товари/послуги, або у будь-якому наступному звітному (податковому) періоді в межах терміну, визначеного пунктом 198.6 статті 198 ПКУ.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться