Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо порядку коригування податкових зобов’язань з ПДВ (лист ДФС від 28.07.2017 р. № 1430/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку коригування податкових зобов’язань з ПДВ (лист ДФС від 28.07.2017 р. № 1430/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 28.07.2017 р. № 1430/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Щодо порядку коригування податкових зобов’язань з ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення платника щодо порядку коригування податкових зобов’язань з ПДВ та складання податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних при зарахуванні попередньої оплати за одним договором в рахунок оплати товарів/послуг за іншим договором та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у листі, філією платника (далі - Філія) було укладено декілька договорів про надання послуг з організації перевезення вантажів з одним Замовником (далі - Договір N 1).

Замовником було здійснено попередню оплату, на дату якої Філією було складено та зареєстровано в ЄРПН податкову накладну.

В подальшому між підприємствами було досягнуто домовленість про залік залишку невикористаної попередньої оплати за договором про надання послуг з організації перевезення вантажів в рахунок оплати за іншим договором з додатковою угодою (далі - Договір N 2) про надання послуг з організації перевезення вантажів.

Згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Відповідно до частини другої статті 604 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється за домовленістю сторін про заміну первісного зобов'язання новим зобов'язанням між тими ж сторонами (новація).

Отже, якщо Філією - платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за Договором N 1 були визначені податкові зобов'язання з ПДВ та надалі за домовленістю сторін дія договору припиняється, а попередня (авансова) оплата зараховується в рахунок оплати отриманих послуг з організації перевезення вантажів за Договором N 2, то Філія - платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, та зменшити нараховану суму податкових зобов'язань з ПДВ.

Складання такого розрахунку здійснюється на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за Договором N 1, будуть зараховані в рахунок оплати вартості послуг з організації перевезення вантажів за Договором N 2.

Такий розрахунок коригування до податкової накладної відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ підлягає реєстрації в ЄРПН Замовником (покупцем) послуг з організації перевезення вантажів. Зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування є для Філії підставою для зменшення нарахованих податкових зобов’язань, а для отримувача - покупця - підставою для зменшення податкового кредиту.

При цьому якщо за Договором N 2 послуги з організації перевезення вантажів вже були надані та на дату такого надання ("першої події") Філією було складено та зареєстровано в ЄРПН відповідну податкову накладну, то за фактом зарахування попередньої оплати за Договором N 1 в рахунок оплати вартості послуг з організації перевезення вантажів за Договором N 2 податкова накладна Філією не складається.

Якщо на дату підписання документа про зарахування попередньої оплати за Договором N 1 в рахунок оплати вартості послуг з організації перевезення вантажів за Договором N 2 такі послуги за Договором N 2 поставлені не були, то на дату підписання такого документа Філія повинна визначити податкові зобов’язання з ПДВ та скласти податкову накладну на суму попередньої оплати за Договором N 2 ("перша подія") і зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін. Така податкова накладна є для Замовника послуг з організації перевезення вантажів підставою для віднесення суми податку, зазначеної у ній, до податкового кредиту.

фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
109188 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно