ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 23.11.2017 р. № 2696/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
Державна фіскальна служба України на запит Товариства щодо порядку обчислення податкових зобов’язань з орендної плати за землю, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство, посилаючись на норми ст. 287 Кодексу, а також норми земельного законодавства, просить надати роз’яснення щодо дати виникнення податкових зобов’язань з орендної плати за землю (з дати укладання договору оренди землі (далі - Договір) або з дати державної реєстрації права оренди землі).
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п. 288.5 ст. 288 Кодексу).
Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (п. 1.1 ст. 1 Кодексу).
Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України "Про оренду землі" (далі - Закон), іншими законами України та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також Договором (ст. 2 Закону).
Вирішення відповідно до Закону питань щодо регулювання земельних відносин належить до виключної компетенції органів місцевого самоврядування (п. 34 частини першої ст. 26 Закону).
З огляду на викладене, для зясування дати виникнення обов’язку із сплати орендної плати за землю Товариству необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування, з яким укладено такий Договір.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).