Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг із організації перевезень вантажів залізничним транспортом, а саме визначення місця постачання для таких послуг (лист ДФС від 20.10.2017 р. № 2312/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг із організації перевезень вантажів залізничним транспортом, а саме визначення місця постачання для таких послуг (лист ДФС від 20.10.2017 р. № 2312/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.10.2017 р. № 2312/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг із організації перевезень вантажів залізничним транспортом, а саме визначення місця постачання для таких послуг та на доповнення до індивідуальної податкової консультації, наданої листом ДФС за результатами розгляду попереднього звернення зазначеного товариства з аналогічного питання, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Лист ДФС відповідає вимогам чинного законодавства і порушене у ньому питання, а саме у частині практичного використання окремих норм податкового законодавства, якими регулюється порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг, додаткових роз’яснень не потребує.

Разом з цим повідомляємо, що згідно зі статтями 6 та 19 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діють у межах повноважень та спосіб, визначені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 1.1 статті 1 розділу І ПКУ відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ.

Функції контролюючих органів встановлено статтею 191 розділу І ПКУ. Зокрема, згідно з підпунктом 191.1.28 пункту 191.1 статті 191 розділу І ПКУ однією із таких функцій є надання індивідуальних податкових консультацій. інформаційно-довідкових послуг з питань податкового та іншого законодавства. контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.

Порядок та умови надання платникам податків податкових консультацій (у тому числі індивідуальних) визначено статтею 52 розділу II ПКУ.

Під індивідуальною податковою консультацією розуміється роз’яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій (підпункт 14.1.1721 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).

Відповідно до пункту 52.1 статті 52 розділу II ПКУ за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Таким чином, контролюючі органи надають індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено виключно на такі контролюючі органи.

Контролюючі органи не наділені повноваженнями щодо визначення і віднесення зазначених у зверненні послуг, пов’язаних із перевезенням вантажів залізничним транспортом, до певної категорії послуг.

Водночас інформуємо, що згідно зі статтею 162 Закону України від 10 листопада 1994 року N 232/94-ВР "Про транспорт" повноваженнями щодо здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства, норм і стандартів, зокрема, на залізничному транспорті наділений центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті (Міністерство інфраструктури України).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям