Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість (лист ДФС від 02.11.2017 р. № 2475/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість (лист ДФС від 02.11.2017 р. № 2475/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.11.2017 р. № 2475/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з виплати нерезидентам грошової компенсації за підготовку/трансфер іноземних спортсменів, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Як зазначено в зверненні, з метою підвищення рівня виступу команда здійснює залучення професійних спортсменів до свого складу. При цьому з клубами - нерезидентами, в яких були підготовлені та/або виступають такі спортсмени, укладаються контракти, в яких визначається сума відповідної грошової компенсації, терміни та умови переходу спортсмена, обов’язки сторін тощо. Особливістю таких контрактів є те, що сума, яка підлягає перерахуванню нерезиденту за трансфер спортсмена, є сумою грошової компенсації з боку команди понесених клубом - нерезидентом витрат, пов’язаних із підготовкою, навчанням, тренуванням, функціонуванням, підвищенням майстерності іноземного спортсмена на різних етапах його підготовки та виступу в іноземному клубі, підтвердженням чого є нормативні документи, які регулюють діяльність осіб у тому чи іншому виді спорту.

Відповідно до підпункту "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V Кодексу об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Місце постачання за конкретними видами послуг визначено підпунктами 186.2 та 186.3 статті 186 розділу V Кодексу. У разі якщо конкретна послуга не включена до вищеназваних пунктів, то відповідно до пункту 186.4 статті 186 розділу V Кодексу місцем постачання послуги є місце реєстрації постачальника.

Згідно з підпунктом 186.2.3 пункту 186.2 статті 186 розділу V Кодексу місцем постачання послуг у сфері культури, мистецтва, освіти, науки, спорту, розваг або інших подібних послуг є місце їх фактичного надання.

Враховуючи те, що спортсмен, як людина, не може бути товаром та предметом купівлі-продажу (постачання), а також те, що підготовка іноземного спортсмена клубом-нерезидентом здійснюється за межами України, то з метою справляння податку на додану вартість місцем постачання послуг за зазначеними вище договорами буде місце реєстрації клуба - нерезидента, тобто поза межами митної території України.

Таким чином, операція з постачання клубом - нерезидентом послуг з підготовки, навчання, тренування, функціонування, підвищення майстерності іноземного спортсмена на різних етапах його підготовки та виступу в іноземному клубі (трансфер), вартість яких оплачується клубам - нерезидентам, не є об’єктом оподаткування, відповідно нарахування та сплата податку на додану вартість за такими операціями не здійснюється.

Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться