Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість (лист ДФС від 02.11.2017 р. № 2475/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість (лист ДФС від 02.11.2017 р. № 2475/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.11.2017 р. № 2475/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з виплати нерезидентам грошової компенсації за підготовку/трансфер іноземних спортсменів, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Як зазначено в зверненні, з метою підвищення рівня виступу команда здійснює залучення професійних спортсменів до свого складу. При цьому з клубами - нерезидентами, в яких були підготовлені та/або виступають такі спортсмени, укладаються контракти, в яких визначається сума відповідної грошової компенсації, терміни та умови переходу спортсмена, обов’язки сторін тощо. Особливістю таких контрактів є те, що сума, яка підлягає перерахуванню нерезиденту за трансфер спортсмена, є сумою грошової компенсації з боку команди понесених клубом - нерезидентом витрат, пов’язаних із підготовкою, навчанням, тренуванням, функціонуванням, підвищенням майстерності іноземного спортсмена на різних етапах його підготовки та виступу в іноземному клубі, підтвердженням чого є нормативні документи, які регулюють діяльність осіб у тому чи іншому виді спорту.

Відповідно до підпункту "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V Кодексу об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Місце постачання за конкретними видами послуг визначено підпунктами 186.2 та 186.3 статті 186 розділу V Кодексу. У разі якщо конкретна послуга не включена до вищеназваних пунктів, то відповідно до пункту 186.4 статті 186 розділу V Кодексу місцем постачання послуги є місце реєстрації постачальника.

Згідно з підпунктом 186.2.3 пункту 186.2 статті 186 розділу V Кодексу місцем постачання послуг у сфері культури, мистецтва, освіти, науки, спорту, розваг або інших подібних послуг є місце їх фактичного надання.

Враховуючи те, що спортсмен, як людина, не може бути товаром та предметом купівлі-продажу (постачання), а також те, що підготовка іноземного спортсмена клубом-нерезидентом здійснюється за межами України, то з метою справляння податку на додану вартість місцем постачання послуг за зазначеними вище договорами буде місце реєстрації клуба - нерезидента, тобто поза межами митної території України.

Таким чином, операція з постачання клубом - нерезидентом послуг з підготовки, навчання, тренування, функціонування, підвищення майстерності іноземного спортсмена на різних етапах його підготовки та виступу в іноземному клубі (трансфер), вартість яких оплачується клубам - нерезидентам, не є об’єктом оподаткування, відповідно нарахування та сплата податку на додану вартість за такими операціями не здійснюється.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям