Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо порядку складання податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних при збільшенні обсягів та ціни робіт (послуг) у разі, якщо оплата таких робіт (послуг) здійснюється частинами у міру їх виконання (Лист ДФС від 22.06.2017 р. N 778/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку складання податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних при збільшенні обсягів та ціни робіт (послуг) у разі, якщо оплата таких робіт (послуг) здійснюється частинами у міру їх виконання (Лист ДФС від 22.06.2017 р. N 778/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 22.06.2017 р. N 778/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку складання податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних при збільшенні обсягів та ціни робіт (послуг) у разі, якщо оплата таких робіт (послуг) здійснюється частинами у міру їх виконання, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

За інформацією, наведеною у зверненні, підприємство отримує послуги з ремонту основних засобів, оплата за які здійснюється частинами у міру виконання робіт. У відповідних податкових накладних у графі "Кількість (об’єм, обсяг)" зазначається частка таких фактично виконаних робіт у відсотках від суми договору. При цьому в процесі виконання таких робіт відбулося збільшення їх обсягів та вартості порівняно із передбаченими договором.

Порядок заповнення податкової накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. N 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.12.2016 р . за N 137/28267 (далі - Порядок N 1307).

Згідно з пунктом 18 Порядку N 1307 податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

У разі складання податкової накладної на часткове постачання послуги у графі 6 податкової накладної "Кількість (об’єм, обсяг)" зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу.

Відповідно до пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.

Отже, у разі збільшення в процесі виконання робіт їх обсягів та вартості порівняно із передбаченими договором, якщо оплата за такі роботи здійснюється частинами у міру їх виконання, відповідні показники податкових накладних (зокрема "Кількість (об’єм, обсяг)" та/або "Ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування податку на додану вартість"), які були складені виконавцем таких робіт при їх частковій оплаті, підлягають коригуванню шляхом складання розрахунків коригування до таких податкових накладних.

Отключить рекламу