<-- -->
Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо порядку технічного обслуговування та ремонту РРО (лист ДФС від 12.12.2017 р. № 2962/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Щодо порядку технічного обслуговування та ремонту РРО (лист ДФС від 12.12.2017 р. № 2962/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 12.12.2017 р. № 2962/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула, запит ТОВ щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення ТОВ здійснює діяльність з застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО).

Статтею 3 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані друкувати або створювати в електронній формі на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО (крім електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг) та РРО, що застосовуються для обліку та реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти) повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані.

Пунктами 32 та 33 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2004 р. N 601 "Про затвердження Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій" визначено, що у разі встановлення під час гарантійного (післягарантійного) ремонту несправності фіскального блока центр сервісного обслуговування складає акт про це у двох примірниках, які скріплюються підписом і печаткою керівника центру. Один примірник акта залишається в центрі сервісного обслуговування, другий - передається до територіального органу ДФС, де проводиться реєстрація зазначеного реєстратора.

Несправний фіскальний блок РРО підлягає заміні на новий, опломбований виробником. При цьому у новому фіскальному блоку відновлюється інформація із щомісячних звітів РРО за останніх три роки.

Отже, у разі якщо центром сервісного обслуговування при гарантійному (післягарантійному) ремонті було замінено несправний фіскальний блок у ньому відновлюється інформація із щомісячних звітів РРО за останніх три роки.

Вимоги щодо відновлення суб’єктом господарювання або центром сервісного обслуговування електронної контрольної стрічки у РРО або її роздрукування на паперовому носії чинним законодавством не передбачено.

Враховуючи зазначене, відповідальності за не відновлення електронної контрольної стрічки відповідно до ст. 17 Закону N 265 не передбачено.

Окрім того, повідомляємо, що у базах данних ДФС наявна інформація про копії розрахункових документів, а також копії фіскальних звітних чеків, послідовно сформованих РРО, що створені в електронній формі таким реєстратором, які зберігаються на носії контрольної стрічки у формі пакетів даних.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления