Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо порядку визначення податкового зобов’язання з податку на додану вартість при здійсненні банком операцій з постачання майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно, та порядку складання податкової накладної при здійсненні банком таких операцій (лист ДФС від 06.06.2017 р. № 477/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо порядку визначення податкового зобов’язання з податку на додану вартість при здійсненні банком операцій з постачання майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно, та порядку складання податкової накладної при здійсненні банком таких операцій (лист ДФС від 06.06.2017 р. № 477/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.06.2017 р. № 477/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку визначення податкового зобов’язання з податку на додану вартість при здійсненні банком операцій з постачання майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно, та порядку складання податкової накладної при здійсненні банком таких операцій, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, банк планує здійснити відчуження (продаж) нерухомого майна, яке було набуте у власність від платника ПДВ внаслідок звернення стягнення на таке майно, при цьому податкова накладна за такою операцією банком отримана не була та суми ПДВ не були включені до складу податкового кредиту.

Відповідно до пункту 189.15 статті 189 Кодексу у разі постачання (продажу, відчуження іншим способом) банками та іншими фінансовими установами майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно, базою оподаткування є позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання такого майна. Ціна придбання визначається як вартість майна, за якою таке майно набуте у власність. У разі придбання майна у платника податку ціна придбання визначається з урахуванням податку на додану вартість.

Якщо за таким майном суми податку були включені до складу податкового кредиту банком, іншою фінансовою установою, застосовуються положення пункту 198.5 статті 198 Кодексу.

Згідно з пунктом 197.12 статті 197 Кодексу звільняються від оподаткування операції банків та інших фінансових установ з постачання майна, набутого ними у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно. Звільнення від оподаткування стосується тієї частини вартості майна, за якою воно було набуте у власність в рахунок погашення зобов'язань за договором кредиту (позики).

Зазначеними нормами Кодексу не передбачено залежності їх застосування від наявності у банку податкової накладної, складеної заставодавцем - платником ПДВ за операцією з передачі банку права власності на майно внаслідок звернення на нього стягнення в рахунок погашення зобов'язань за договором кредиту (позики), а також від факту використання банком такого майна як об’єкта інвестиційної нерухомості.

Водночас суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних, не можуть бути віднесені до податкового кредиту (пункт 198.6 статті 198 Кодексу).

Отже, при здійсненні банком операцій з постачання майна, набутого ним у власність від платника податку на додану вартість внаслідок звернення стягнення на таке майно та суми ПДВ за яким не були включені до складу податкового кредиту, такий банк зобов’язаний:

до частини вартості майна, за якою таке майно було набуте банком у власність внаслідок звернення стягнення на таке майно, застосувати режим звільнення від оподаткування податком на додану вартість на підставі пункту 197.12 статті 197 Кодексу та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою звільненою від оподаткування операцією;

нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, визначеної як позитивна різниця між ціною постачання та ціною придбання такого майна, та скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією. При цьому ціна придбання такого майна визначається з урахуванням податку на додану вартість, незалежно від того, включив банк під час придбання такого майна суми ПДВ до складу податкового кредиту, чи ні.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться