Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо права на включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених офіційним дистриб’ютором покупцю продукції у складі винагороди (мотиваційних та стимулюючих виплат) за досягнення відповідних показників, спрямованих на стимулювання збуту продукції (лист ДФС від 06.02.2017 р. № 2104/6/99-99-15-03-02-15 )

Щодо права на включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених офіційним дистриб’ютором покупцю продукції у складі винагороди (мотиваційних та стимулюючих виплат) за досягнення відповідних показників, спрямованих на стимулювання збуту продукції (лист ДФС від 06.02.2017 р. № 2104/6/99-99-15-03-02-15 )

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.02.2017 р. № 2104/6/99-99-15-03-02-15

Про розгляд листа

Державна фіскальна служба України розглянула лист платника щодо права на включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених офіційним дистриб’ютором покупцю продукції у складі винагороди (мотиваційних та стимулюючих виплат) за досягнення відповідних показників, спрямованих на стимулювання збуту продукції, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у листі, підприємство є офіційним дистриб’ютором продукції та здійснює постачання такої продукції суб’єктам господарювання (далі – покупцям) для подальшої реалізації кінцевому споживачу. При цьому підприємство за  досягнення відповідних показників (точність закупівельних прогнозів, дотримання асортименту товарів, тощо), спрямованих на стимулювання збуту продукції, сплачує покупцям винагороду (мотиваційні та стимулюючі виплати).

Згідно з підпунктом 14.1.108 пункту 14.1 статті 14 Кодексу маркетингові послуги (маркетинг) – послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчання ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управлінні руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків.

Одним із методів, які використовуються постачальниками для просування товарів на ринку, є сплата мотиваційних та стимулюючих виплат (премій, бонусів, інших заохочень) на користь суб’єктів господарювання, які придбавають товари у постачальника та здійснюють їх збут, що є винагородою за досягнення певних економічних показників такими суб’єктами господарювання у межах своєї основної діяльності та сприяють пожвавленню збуту товарів постачальника, стимулюють просування товарів у каналах дистрибуції.

Оскільки мотиваційні та стимулюючі виплати (премії, бонуси, інші заохочення), які сплачуються офіційним дистриб’ютором покупцям, зокрема, за точність закупівельних прогнозів, виконання узгодженого плану закупівель, дотримання асортименту товарів, спрямовуються на стимулювання збуту продукції, такі виплати визначаються як оплата маркетингових послуг.

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 Кодексу об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

Постачання послуг, згідно з підпунктом 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, – будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Отже, при виплаті офіційним дистриб’ютором винагороди покупцю за досягнення відповідних показників (точність закупівельних прогнозів, дотримання асортименту товарів, тощо), об’єктом оподаткування ПДВ є маркетингові послуги, які надаються покупцем дистриб’ютору, а мотиваційні та стимулюючі виплати, що сплачуються офіційним дистриб’ютором покупцю, в свою чергу є компенсацією вартості таких послуг.

Таким чином, покупець при отриманні від дистриб’ютора мотиваційних та стимулюючих виплат за досягнення відповідних показників зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ, виходячи з суми отриманих мотиваційних та стимулюючих виплат, скласти податкову накладну і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

У дистриб’ютора при виплаті мотиваційних виплат покупцю, відповідно до пункту 198.3 статті 198 Кодексу, виникає право на формування податкового кредиту (за умови реєстрації в ЄРПН податкової накладної, складеної покупцем).

 

В.о. заступника Голови

М.В. Продан

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям