при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо ратифікації Угоди між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні (від 07.11.2016 р. № 35557/7/99-99-19-01-01-17)

Щодо ратифікації Угоди між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні (від 07.11.2016 р. № 35557/7/99-99-19-01-01-17)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.11.2016 р. № 35557/7/99-99-19-01-01-17

Про надання інформації

Митницям ДФС

 

Повідомляємо, що Законом України від 04 лютого 2016 року N 989-VIII ратифікована Угода між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні (далі - Угода).

Пунктами b та c статті 25 Угоди встановлено, що проекти, що фінансуються НАТО, в тому числі їхні активи, доходи та інше майно (яким володіє реципієнт або інша особа від імені реципієнта) звільняються від:

усіх митних та інших зборів і кількісних обмежень на ввезення та вивезення щодо товарів, які ввозяться або вивозяться у зв'язку з або на підтримку проекту, що фінансується НАТО; товари, що ввозяться відповідно до цього звільнення не повинні відчужуватися шляхом їх продажу або дарування в Україні, за виключенням умов, затверджених Урядом України;

усіх митних зборів та та інших зборів та/або кількісних обмежень на ввезення та вивезення щодо публікацій, пов'язаних з проектом, що фінансується НАТО.

При цьому відповідно до статті 26 Угоди реципієнтам дозволяється укладати прямі контракти на придбання товарів, послуг і будівництва з будь-якого джерела всередині і за межами України щодо проекту, що фінансується НАТО. Такі контракти, товари, послуги і будівництво не підлягають сплаті мит, податків, податку на додану вартість та інших платежів в Україні. Товари, послуги і будівництво, набуті відповідно до цього положення, не повинні відчужуватися шляхом їх продажу або дарування в Україні, за виключенням умов, затверджених Урядом України.

Згідно зі статтею 335 Митного кодексу України разом з митною декларацією до органу доходів і зборів подаються, крім іншого, документи, що підтверджують право на пільги із сплати митних платежів.

Державна реєстрація проектів (програм) міжнародної технічної допомоги із дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року N 153, є підставою для акредитації їх виконавців, а також реалізації права на одержання відповідних пільг, привілеїв, імунітетів, передбачених законодавством та міжнародними договорами України.

До внесення змін до класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 N 1011, при митному оформленні товарів, які ввозяться у зв'язку з або на підтримку проекту, що фінансується НАТО, та публікацій, пов'язаних з проектом, що фінансується НАТО, у графі 36 митної декларації має наводитися код звільнення від сплати мита, акцизного податку та податку на додану вартість "175".

 

В. о. заступника Голови

М. В. Продан

Отключить рекламу