Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (лист ДФС від 14.09.2017 р. № 1963/6/99-99-13-02-01-15/ІПК)

Щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (лист ДФС від 14.09.2017 р. № 1963/6/99-99-13-02-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 14.09.2017 р. № 1963/6/99-99-13-02-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України в межах компетенції розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску, умови та порядок його нарахування і сплати регулюються виключно Законом України від 08 липня 2010 року N 2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464).

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 4 Закону N 2464 платниками єдиного внеску зокрема є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (пункт 1 частини другої статті 6 Закону N 2464).

Порядок обчислення і сплати єдиного внеску, а також відповідальність у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску передбачені статтями 9 та 25 Закону N 2464.

Сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування. Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку (частини п’ята та сьома статті 9 Закону N 2464).

Днем сплати єдиного внеску вважається, зокрема, у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунка платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів, день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунка платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів (частина десята статті 9 Закону N 2464).

Частиною дванадцятою статті 9 Закону N 2464 визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

У результаті несплати єдиного внеску виникає недоїмка.

Недоїмка це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом N 2464, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом (пункт 6 частини першої статті 1 Закону N 2464).

Відповідно до частини третьої статті 25 Закону N 2464 суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Таким чином, платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати єдиний внесок.

Додатково повідомляємо, що пунктом 3 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. N 423, встановлено, що основним завданням Міністерства соціальної політики України є, зокрема, забезпечення формування та реалізації державної політики щодо здійснення державного нагляду та контролю за додержанням вимог законодавства про працю.

Отже, питання щодо виплати заробітної плати належить до компетенції Міністерства соціальної політики України.

Крім того, повідомляємо, що згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям