Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо сплати податків через каси сільських рад (лист ДФС від 22.02.2017 р. № 3717/6/99-99-14-05-01-15)

Щодо сплати податків через каси сільських рад (лист ДФС від 22.02.2017 р. № 3717/6/99-99-14-05-01-15)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.02.2017 р. № 3717/6/99-99-14-05-01-15

Щодо сплати податків через каси сільських рад

Державна фіскальна служба України розглянула звернення і в межах компетенції повідомляє.

Згідно зі статтею 2 Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон) розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Враховуючи викладене, сплата населенням земельного податку через каси сільських рад не є розрахунковою операцією в розумінні Закону, а тому така операція може здійснюватися без застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Відповідно до пункту 57.5 статті 57 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) фізичні особи - платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені Кодексом, через установи банків та поштові відділення.

Згідно з абзацом другим пункту 57.5 статті 57, підпунктом 266.9.1 пункту 266.9 статті 266, пунктом 287.5 статті 287 Кодексу, якщо фізичні особи проживають у сільській (селищній) місцевості, то вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад або рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про прийняття податків і зборів, форма якої встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень-рішень щодо окремих платників податків (абзаци перший, третій пункту 58.2 статті 58 Кодексу).

Форма Квитанції про прийняття податків і зборів затверджена наказом Міністерства фінансів України від 01.09.2016 р. N 799.

З огляду на викладене, якщо фізичні особи проживають у сільській (селищній) місцевості, то вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад або рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про прийняття податків і зборів, форма якої встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Водночас для отримання більш детальної відповіді з порушених у зверненні питань можна звернутися до Національного банку України, який відповідно до Закону України "Про Національний банк України" є розробником та регулятором положення про ведення касових операцій.

Перший заступник Голови

С. Білан

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям