<-- -->
Отключить рекламу

при подписке на рассылку
gift_icon
  • Щодо виникнення податкових наслідків з ПДВ у разі погашення заборгованості за поставлений природний газ (лист ДФС від 01.11.2017 р. № 2463/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

Щодо виникнення податкових наслідків з ПДВ у разі погашення заборгованості за поставлений природний газ (лист ДФС від 01.11.2017 р. № 2463/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 01.11.2017 р. № 2463/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про порядок оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо виникнення податкових наслідків з ПДВ у разі погашення заборгованості за поставлений природний газ та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Звернення платника податку стосується питання нарахування податку на додану вартість при погашенні іншим платником податку заборгованості перед платником податку.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Згідно з пунктом 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Враховуючи те, що товар повертається не платником податку - отримувачем товару, а його правонаступником, підстави для коригування податкових зобов’язань у постачальника відсутні.

При цьому операція з повернення товару (природного газу) правонаступником для цілей оподаткування ПДВ розглядається як операція з постачання товарів, яка відповідно до пункту 185.1 статті 185 Кодексу є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується за ставкою 20 відсотків. За результатами здійснення такої операції особа, яка повертає товар (правонаступник) зобов’язана нарахувати податкові зобов’язання, скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.

Разом з цим інформуємо, що питання визначення податкових зобов’язань з ПДВ при здійсненні операції з повернення коштів в рахунок оплати вартості раніше отриманого товару може бути розглянуто ДФС України за наявності відповідного судового рішення, яке набере законної сили, з урахуванням особливостей, викладених у такому судовому рішенні.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления