Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо виплати грошової компенсації суми податку на доходи фізичних осіб, що утримана з доходу у вигляді грошової компенсації вартості за неотримане речове майно військовослужбовцю звільненому з військової служби (лист ДФС від 13.10.2017 р. № 2225/6/99-99-13-02-03-15/ІПК)

Щодо виплати грошової компенсації суми податку на доходи фізичних осіб, що утримана з доходу у вигляді грошової компенсації вартості за неотримане речове майно військовослужбовцю звільненому з військової служби (лист ДФС від 13.10.2017 р. № 2225/6/99-99-13-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 13.10.2017 р. № 2225/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула лист щодо виплати грошової компенсації суми податку на доходи фізичних осіб, що утримана з доходу у вигляді грошової компенсації вартості за неотримане речове майно військовослужбовцю звільненому з військової служби і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається з урахуванням фактичних обставин, викладених у листі.

Статтею 168 Кодексу передбачено порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету, відповід но до п. 168.5 якої суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими, особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року N 44 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 року N 375, яка набрала чинності з 06 червня 2017 року) затверджено Порядок виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, п. 2 якого визначено, що грошова компенсація виплачується, зокрема, громадянам України, які відповідно до законодавства мають статус військовослужбовця, а також особам, звільненим із служби, для відшкодування утриманих сум податку з їх грошовогозабезпечення, грошових винагород та інших виплат, право на які вони набули у зв язку з виконанням обов’язків під час проходження служби.

Разом з тим, згідно із ст. 58 Конституції, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Враховуючи зазначене, законодавчі підстави для виплати грошовоїкомпенсації суми податку на доходи фізичних осіб, що утримана з доходу у вигляді грошової компенсації вартості за неотримане речове майно військовослужбовцю, звільненому з військової службіи до набрання чинності змін до Постанови N 44, відсутні.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям