Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо визначення платника рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин (лист ДФС від 17.10.2017 р. № 2255/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Щодо визначення платника рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин (лист ДФС від 17.10.2017 р. № 2255/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 17.10.2017 р. № 2255/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на запит Товариства щодо визначення платника рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що набуло права користування надрами на підставі спеціального дозволу на користування надрами (далі - Дозвіл, Ділянка надр). Разом з тим Товариство уклало договір простого товариства з іншим товариством з метою видобування корисних копалин у межах визначеної Дозволом Ділянки надр (далі - Договір). При цьому сторонами Договору укладено додаткову угоду (далі - Угода). Новим предметом Договору за Угодою визначено надання Товариству - власнику Дозволу, послуг, у тому числі із складання проектно-технічної документації для облаштування Ділянки надр, надання послуг із будівництва свердловин та послуг із підготовки (первинної переробки) добутої вуглеводневої суміші речовин до вимог чинних стандартів на природний газ, що транспортується газотранспортною системою України.

Товариство запитує про необхідність Товариства, на якого покладено обов’язки оператора Договору в редакції Угоди, перебувати на податковому обліку як платнику Рентної плати.

Право власності, у тому числі й на видобуті корисні копалини належить користувачу надр (п. 2 част. першої ст. 24 Кодексу України про надра). З огляду на умови набуття права власності, що виникає на видобуті корисні копалини, до платників Рентної плати Кодексом віднесено таких суб’єктів цивільних відносин як: власник спеціального дозволу (пп. 252.1.1 п. 252.1 ст. 252 Кодексу), уповноважений учасник договору простого товариства за обов’язковою участю власника спеціального дозволу (пп. 252.1.3 п. 252.1 ст. 252 Кодексу).

Разом з тим Кодексом передбачено, що у випадках укладення власниками спеціальних дозволів з третіми особами договорів на виконання робіт (послуг), пов’язаних з використанням надр, у тому числі (але не виключно) за операціями з давальницькою сировиною, платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є власники таких спеціальних дозволів (пп. 252.1.3 п. 252.1 ст. 252 Кодексу).

З огляду на викладене, Товариство, як власник Дозволу, що уклало з третьою особою - Угодою, договір на виконная робіт (послуг), повязаних з використанням надр, є платником Рентної плати, якому належить виключне право власності на видобутий на Ділянці надр природний газ.

фото автора В фокусе
Віталіна Клец Річна звітність ФОП за 2022 рік...
29525 22
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям