Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо включення до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість (лист ДФС від 06.10.2017 р. № 2167/6/99-95-42-03-15/ІПК)

Щодо включення до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість (лист ДФС від 06.10.2017 р. № 2167/6/99-95-42-03-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 06.10.2017 р. № 2167/6/99-95-42-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації щодо включення до складу податкового кредиту сум податку на додану вартість (далі - ПДВ) на підставі:

своєчасно зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкової накладних (далі - ЄРПН) податкової накладної, з дати складання якої не минуло 365 календарних днів;

документів, визначених п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), з дати складання яких не минуло 365 календарних днів, і повідомляє таке.

Пунктом 198.2 ст, 198 Кодексу визначено, що датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг,

дата отримання платником податку товарів/послуг.

Згідно з п. 198.6 ст. 198 Кодексу не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням, товарів/послуг, не підтверджені зареєстованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригуваннядо таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченимип. 201.11 ст. 201 Кодексу.

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредитусуму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податковихнакладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.

У разі зупинення, реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН згідно з п. 201.16 ст. 201. Кодексу перебіг зазначеного строку переривається на період зупинення їхреєстрації та відновлюється з дня припинення процедури зупинення їх реєстрації згідно з пп. 201.16.4 п. 201.16 ст. 201 Кодексу.

Отже, суми ПДВ відображені у належним чином складених та зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних/розрахунках коригування, які не було включено до складу податкового кредиту в податковому періоді їх складання та з дати складання яких не минуло 365 днів, можуть бути включені до складу податкового кредиту в наступних звітних (податкових) періодах до закінчення 365 календарних днів з дати їх складання шляхом відображення сум податку у розділі II "Податковий кредит" податковоїдекларації з ПДВ.

Водночас п. 50.1 ст. 50 Кодексу визначено, що разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 Кодексу) він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання  уточнюючого розрахунку.

Таким чином, суми ПДВ відображені у податкових накладних/розрахунках коригування, які були зареєстровані в ЄРПН та які не було включено до складу податкового кредиту протягом365 календарних днів з дати складання, платник податку може включити до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за той звітний період у якому таку податкову накладну було складено (якщо вона булавчасно зареєстрована в ЄРПН), або за звітний період, у якому таку податкову накладну було зареєстровано в ЄРПН (якщо реєстрація відбулася з порушенням терміну), з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ, тобто за умови, що з дати складання податкової накладної не минуло 1095 днів.

Якщо платником ПДВ у періоді виникнення права на податковий кредит помилково не були включені до складу податкового кредиту, суми ПДВ на підставі документів, які без отримання податкової накладної дають право на податковий кредит, то такий платник, зазначені суми податку, може включити до складу податкового кредиту шляхом подання за звітний період, в якому виникло таке право, уточнюючого розрахунку (з урахуванням строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ).

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям