Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо заповнення Податкового розрахунку за формою № 1-ДФ (лист ДФС від 23.01.2018 р. № 263/6/99-99-13-01-01-15/ІПК)

Щодо заповнення Податкового розрахунку за формою № 1-ДФ (лист ДФС від 23.01.2018 р. № 263/6/99-99-13-01-01-15/ІПК)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 23.01.2018 р. № 263/6/99-99-13-01-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо заповнення Податкового розрахунку за формою N 1-ДФ та з урахуванням фактично викладених обставин в межах компетенції повідомляє наступне.

Згідно з п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

Відповідно до п. 3.1 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. N 4 (далі - Порядок), у графі 2 "Податковий номер або серія та номер паспорта" відображається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), про яку надається інформація в податковому розрахунку.

Графа 2 є одним з обов’язкових реквізитів при заповненні податкового розрахунку за формою N 1-ДФ.

Документи, пов’язані з проведенням операцій, передбачених п. 70.12 ст. 70 ПКУ, які не мають РНОКПП або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття РНОКПП та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства України (п. 70.13 ст. 70 ПКУ).

Отже, податковий агент при поданні відомостей про суми будь-якого доходу, нарахованого на користь фізичної особи за формою N 1-ДФ, повинен відобразити РНОКПП або серію та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта).

У рядку "Військовий збір" розділу II "Оподаткування процентів виграшів (призів) у лотерею та військовий збір" відображається загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору в грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками).

Водночас слід зазначити, що оскільки фізичні особи зобов'язані подавати юридичним особам інформацію про РНОКПП в усіх документах, які містять інформацію про об'єкти оподаткування фізичних осіб, то для уникнення порушень вимог норм ПКУ та забезпечення повноти виконання функцій податкового агента щодо відображення нарахованого доходу у формі N 1-ДФ, пропонуємо привести у відповідність до чинного законодавства реквізити ваших відомчих документів.

Крім того, пп. "а" п. 176.2 ст. 176 ПКУ встановлено, що особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

У разі неутримання та/або несплати (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб до або під час виплати доходу на користь платника податків, до податкового агента буде застосовуватись фінансова та адміністративна відповідальність і нараховуватись пеня.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться