Подпишитесь!


  • Щодо застосування КЕКВ при придбанні будівельних матеріалів для улаштування огорожі (лист Держказначейства від 22.02.2017 р. № 16-08/191-3083)

Щодо застосування КЕКВ при придбанні будівельних матеріалів для улаштування огорожі (лист Держказначейства від 22.02.2017 р. № 16-08/191-3083)

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.02.2017 р. № 16-08/191-3083

Щодо застосування КЕКВ при придбанні будівельних матеріалів для улаштування огорожі

Державна казначейська служба України розглянула лист <...> щодо застосування кодів економічної класифікації видатків при придбанні будівельних матеріалів (металевих, залізобетонних, дерев'яних секцій) для улаштування огорожі, якої раніше не було на території бюджетної установи, і в межах компетенції повідомляє.

Згідно із статтею 10 Бюджетного кодексу України видатки бюджету класифікуються за економічною характеристикою операцій, що здійснюються при їх проведенні (економічна класифікація видатків бюджету).

За економічною класифікацією видатків бюджету видатки бюджету поділяються на поточні та капітальні (частина 5).

Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 р. N 333, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 р. за N 456/20769 (далі - Інструкція), економічна класифікація видатків бюджету призначена для чіткого розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування.

Економічна класифікація видатків бюджету забезпечує єдиний підхід до всіх учасників бюджетного процесу з точки зору виконання бюджету (п. 1.1).

Капітальні видатки - це видатки, які спрямовуються на придбання основного капіталу (обладнання і предметів довгострокового користування), необоротних активів (у тому числі землі, нематеріальних активів тощо), на будівництво (придбання), ремонт, модернізацію, реконструкцію та реставрацію (у тому числі житла (приміщень), інших об'єктів), на створення державних запасів і резервів; на придбання капітальних активів; невідплатні платежі, компенсацію втрат, пов'язаних з пошкодженням основного капіталу. Критерії (вартісний та часові показники) капітальних видатків регулюються чинним законодавством (п. 1.6).

З огляду на зазначене, якщо проектно-кошторисною документацією визначено, що об'єкт будови "встановлення огорожі", то придбання обладнання, що підлягає встановленню, а саме: готові до встановлення будівельні конструкції і деталі, до них належать: металеві, залізобетонні і дерев'яні конструкції, збірні елементи, обладнання для опалювальної, вентиляційної, санітарно-технічної систем, обладнання та меблі, що потребують монтажу і передбачаються до встановлення (тобто те, що існує тільки вмонтованим, убудованим, а також комплекти запасних частин такого обладнання), здійснюється за кодом економічної класифікації видатків 3122 "Капітальне будівництво (придбання) інших об'єктів" (пп. 3.1.2.2 - 4 Інструкції).

За категорією 3130 "Капітальний ремонт" видатки здійснюються на підставі договорів та складених кошторисів на капітальний ремонт. За правильність віднесення видатків до поточного чи капітального ремонту відповідає розпорядник (одержувач) бюджетних коштів (пп. 3.1.3 Інструкції).

Якщо документи підтверджують, що встановлення огорожі відноситься до капітального ремонту, то видатки на придбання обладнання, що підлягає встановленню, а саме: готові до встановлення будівельні конструкції і деталі, до них належать: металеві, залізобетонні і дерев'яні конструкції, збірні елементи, обладнання для опалювальної, вентиляційної, санітарно-технічної систем, обладнання та меблі, що потребують монтажу і передбачаються до встановлення (тобто те, що існує тільки вмонтованим, убудованим), проводяться за КЕКВ 3131 "Капітальний ремонт житлового фонду (приміщень)" (пп. 3.1.3.1 - 4 Інструкції).

 

В. о. Голови

В. Дуда

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд