Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо зменшення суми акцизного податку, нарахованого на вироблені на давальницьких умовах підакцизні нафтопродукти на суму акцизного податку із сировини, використаної при їх виробництві, з якої сплачено акцизний податок виробнику (лист ДФС від 26.04.2017 р. № 9023/6/99-99-15-03-03-15)

Щодо зменшення суми акцизного податку, нарахованого на вироблені на давальницьких умовах підакцизні нафтопродукти на суму акцизного податку із сировини, використаної при їх виробництві, з якої сплачено акцизний податок виробнику (лист ДФС від 26.04.2017 р. № 9023/6/99-99-15-03-03-15)

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.04.2017 р. № 9023/6/99-99-15-03-03-15

Про розгляд листа

 

Державна фіскальна служба України відповідно до п. 52.1 ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула лист ТОВ щодо зменшення суми акцизного податку, нарахованого на вироблені на давальницьких умовах підакцизні нафтопродукти на суму акцизного податку із сировини, використаної при їх виробництві, з якої сплачено акцизний податок виробнику, і повідомляє.

Відповідно до умов договору, доданого до звернення, Замовник (ТОВ) доручає, а Виконавець (ПАТ) приймає на себе виконання послуг з приймання та переробки на давальницьких умовах вуглеводневої сировини  і виготовлення з неї готової продукції (нафтопродуктів). Крім оплати за послуги по переробці сировини Замовник  компенсує Виконавцю витрати по акцизному податку з виробленої підакцизної продукції не пізніше дня фактичного відвантаження або дня передачі чи іншого способу її відчуження.

Згідно з п.п. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини.

Об’єктом оподаткування є, зокрема, операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (п.п. 213.1.1 п. 213.1 ст. 213 Кодексу).

При передачі підакцизних товарів (продукції), вироблених з давальницької сировини, датою виникнення податкових зобов’язань, відповідно до п. 216.5 ст. 216 Кодексу, є дата їх відвантаження виробником замовнику або за його дорученням іншій особі.

Отже, платником акцизного податку з реалізованої готової продукції, виробленої з давальницької сировини, є її виробник (ПАТ).

         Згідно з п. 217.6 ст. 217 Кодексу для пального, при виробництві якого як сировину використано інші оподатковувані підакцизні товари, сума податку до сплати зменшується на суму податку, розрахованого для такої сировини.

Сума податку щодо сировини, що підлягає відніманню, обчислюється із застосуванням ставок податку на таку сировину, чинних на дату реалізації пального. У разі якщо така сума перевищує суму податку з пального, виробленого з такої сировини, різниця платнику не відшкодовується.

Пунктом 223.2 ст. 223 Кодексу передбачено, що платники податку, визначені п. 212.1 ст. 212 Кодексу, подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку за формою, затвердженою у встановленому порядку.

Розрахунок суми акцизного податку з пального здійснюється  у розділі В та додатку 1 до декларації акцизного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 105/26550 (у редакції наказу  від 26.09.2016 № 841).

Пунктом 2 розділу І Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку визначено, що платники заповнюють та подають розділи та додатки до декларації лише щодо тих операцій, які вони здійснюють і за якими у них виникають податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку.

Відповідно до п.п. 16 п. 1 розділу V у графі 17 додатка 1 до декларації вказується сума акцизного податку, сплаченого з підакцизної сировини, яка використана при виробництві пального, обчислена, виходячи з обсягів реалізації продукції (графа 9) та встановленої ставки акцизного податку (графа 12) і офіційного курсу гривні до євро (якщо ставка встановлена в євро), встановленого Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація (передача) виготовленого товару (продукції).

Таким чином, при наданні ТОВ підакцизної сировини ПАТ для виробництва нафтопродуктів на давальницьких умовах Замовник не виступає виробником готової продукції, тому не має права на зменшення податкового зобов’язання на суму податку сплаченого з підакцизної сировини, яка використана  для виготовлення готової продукції (нафтопродуктів), виробником якої є ПАТ. Отже, ТОВ не може застосовувати норму п. 217.6 ст. 217 Кодексу щодо зменшення суми акцизного податку до сплати на суму податку,  розрахованого для сировини.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям