USD26.990
Подпишитесь на рассылку

Подпишитесь

и получайте свежие новости и специальные предложения
  • Включается ли в состав налогооблагаемого дохода плательщика единого налога сумма страхового возмещения?

Включается ли в состав налогооблагаемого дохода плательщика единого налога сумма страхового возмещения?



   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС у м. КИЄВІ
   
   ЛИСТ
   
    від 12.07.2016 р. № 4547/К/26-15-13-02-15
   
   Про розгляд звернення

   
   Чи включається до складу оподатковуваного доходу платника єдиного податку сума страхового відшкодування?
   
   Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу України).
   
   Крім того, Ваш запит не містить достатньої інформації для надання більш детальної відповіді по суті порушеного питання.
   
   Разом з цим, правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності регламентовано главою 1 Розділу XIV Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
   
   Так, згідно п. 291.4 ст. 291 Кодексу, третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.
   
   Порядок визначення доходів платника єдиного податку встановлено статтею 292 Кодексу.
   
   Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Кодексу, доходом фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
   
   Отже, суми страхового відшкодування не включаються до складу доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.
   
   Заступник начальника
В.С. Варгіч

   

ОЗНАКОМИТЬСЯ С ИЗДАНИЕМ
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Настройки
Оформление
Светлая тема
(стандартный)
Серая тема
Темная тема
Параметры экрана
Фиксированная ширина
(стандартный)
Во весь экран
Управление уведомлениями
Включить уведомления
Отключить уведомления