Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Относительно отдельных вопросов выплаты перерабатывающими предприятиями компенсаций сельскохозяйственным товаропроизводителям за проданные ими молоко и мясо в живом весе

Относительно отдельных вопросов выплаты перерабатывающими предприятиями компенсаций сельскохозяйственным товаропроизводителям за проданные ими молоко и мясо в живом весе



   

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 25.12.2012 р. 2391/0/71-12/15-3417-16


   
   Державній податковій службі в Полтавській області
   
   

Про розгляд листа


   
   Державна податкова служба України розглянула лист ДПС у Полтавській області від 10.10.12 р. N 5753/8/15-231 щодо окремих питань виплати переробними підприємствами компенсацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними молоко і м'ясо в живій вазі та повідомляє.
   
   Відповідно до пункту 6 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, переробне підприємство позитивну різницю між сумою податкових зобов'язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначену у податковій декларації з податку на додану вартість щодо діяльності з постачання продукції, сплачує до спеціального фонду Державного бюджету України та на спеціальний рахунок, відкритий ним в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у 2012 році - до спеціального фонду Державного бюджету України - у розмірі 30 відсотків, а на спеціальний рахунок - у розмірі 70 відсотків.
   
   Сума податку на додану вартість, перерахована на спеціальний рахунок в органі державної казначейської служби, використовується переробним підприємством виключно для виплати сільськогосподарським товаровиробникам компенсації за продані ними молоко і м'ясо в живій вазі (далі - компенсація).
   
   Законом України від 24.05.12 р. N 4834 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм" внесено зміни до Кодексу та розширено коло осіб, придбання у яких молока та м’яса в живій вазі, переробні підприємства повинні формувати податковий кредит у податковій декларації з податку на додану вартість щодо діяльності з постачання продукції (переробного підприємства), а саме: сільськогосподарські підприємства, визначені розділом V Кодексу, інші юридичні і фізичні особи, у тому числі фізичні особи - підприємці, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва, визначену розділом V Кодексу.
   
   Тобто, виплата компенсацій переробними підприємствами проводиться не тільки виробникам молока та м’яса - юридичним особам, які відповідають вимогам, визначеним для сільськогосподарського товаровиробника пунктом 209.6 статті 209 розділу V Кодексу, а й іншим юридичним і фізичним особам, у тому числі фізичним особам - підприємцям, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва, визначену розділом V Кодексу у випадку підтвердженням ними самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва.
   
   Щодо переліку документів для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, які підтверджують самостійне вирощування, розведення чи відгодовування продукції тваринництва, то він визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.11 р. N 246 "Про затвердження Порядку використання сум податку на додану вартість, сплачених переробними підприємствами до спеціального фонду державного бюджету".
   
   Заступник Голови
   А. П. Ігнатов

Теги
Отключить рекламу
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться