Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Относительно уплаты страховых взносов на общеобязательное государственное социальное страхование от несчастного случая на производстве и профессионального заболевания

Относительно уплаты страховых взносов на общеобязательное государственное социальное страхование от несчастного случая на производстве и профессионального заболевания



   
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ
    ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ
   
    ЛИСТ
   
   від 06.04.2006 р. N 305-07-1

   Виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) надає роз'яснення з питань, що стосуються сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.
   
   1. Чи нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на суми нарахованих і виплачених доплат до основної заробітної плати, винагород, премій за підсумками за рік звільненим працівникам?
   
   Згідно із статтею 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (далі - Закон) розмір страхових внесків для роботодавців обчислюється у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.
   
   Статтею 8 Закону передбачено, що обов'язковому страхуванню від нещасного випадку підлягають, зокрема, особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту).
   
   Відповідно до статті 116 Кодексу законів про працю України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення.
   
   Якщо доплата до основної заробітної плати, винагорода, премія за результатами роботи за рік виплачуються працівнику, який на момент їх нарахування не перебував у трудових відносинах з роботодавцем, тобто не був застрахованою особою, то на ці суми не нараховуються страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
   
   2. Чи існує обмеження розміру заробітної плати (доходу), з якого справляються страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань?
   
   Відповідно до статті 90 Закону України "Про Державний бюджет України на 2006 рік" від 20.12.2005 р. N 3235-IV (далі - Закон) з 1 січня 2006 р. максимальна величина фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких відповідно до законів України справляються страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, дорівнює десяти розмірам прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.
   
   Виходячи з норм статті 65 Закону, прожитковий мінімум на 2006 рік на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить: з 1 січня - 483 грн., з 1 квітня - 496 грн., з 1 жовтня - 505 грн.
   
   Тобто максимальна величина фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких відповідно до законів України справляються страхові внески до Фонду, становить: з 1 січня 2006 р. - 4830 грн., з 1 квітня 2006 р. - 4960 гривень, з 1 жовтня 2006 р. - 5050 грн.
   
   3. Підприємство надає відрядженому добові у сумі 30,00 грн. (тобто, якщо сума видачі перевищує встановлений норматив видачі у 18 грн. на добу). Чи треба нараховувати на додаткову суму добових у 12 грн. (30 - 18 = 12 грн.) внески до Вашого Фонду?
   
   Згідно із статтею 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" розмір страхових внесків для роботодавців обчислюється у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.
   
   При визначенні видів виплат, що включаються до основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат фонду оплати праці, на які нараховуються страхові внески, слід керуватися Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою Державним комітетом статистики України від 13 січня 2004 року N 5 (далі - Інструкція).
   
   Згідно з пунктом 3.15 Інструкції до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці, включаються витрати на відрядження: добові (у повному обсязі), вартість проїзду, витрати на наймання житлового приміщення.
   
   Отже, витрати на відрядження, в тому числі понаднормативні добові витрати, не включаються до фонду оплати праці, і тому з них не справляються страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.
   
   Директор
   
Л.Новіцький

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться