Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Относительно временной нетрудоспособности застрахованного лица в период пребывания в отпуске по уходу за ребенком

Относительно временной нетрудоспособности застрахованного лица в период пребывания в отпуске по уходу за ребенком   
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
   
   ЛИСТ
   
   від 04.12.2013 р. N 04-30-3449

   
   <...> Статтею 35 Закону N 2240 передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).
   
   Отже, якщо жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і не працює (не отримує заробітну плату (дохід)), то у разі її тимчасової непрацездатності листок непрацездатності не видається.
   
   Жінці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і працює на умовах неповного робочого дня (тижня), отримує заробітну плату, з якої сплачуються внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, у разі її тимчасової непрацездатності листок непрацездатності видається відповідно до вимог Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 р. N 455.
   
   Пунктом 2 статті 35 Закону N 2240 визначено, що допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності).
   
   Враховуючи зазначене, у даному випадку у разі тимчасової непрацездатності застрахованої особи, яка працює в режимі неповного робочого часу в період перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, листок непрацездатності оплачується на загальних підставах.
   
   
   Заступник директора
   
Т. Нагорна

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться