Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Относительно обложения НДС стоимости путевок от ФСС по ВПТ

Относительно обложения НДС стоимости путевок от ФСС по ВПТ   
МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 26.05.2014 р. N 9358/6/99-99-19-03-02-15
   
   Щодо обкладення ПДВ вартості путівок від ФСС з ТВП

   <...>
   
   Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджений постановою правління цього Фонду від 25 лютого 2009 року N 12 (далі - Порядок).
   
   Цей Порядок визначає умови отримання застрахованими особами і членами їх сімей (а також особами, які навчаються у вищому навчальному закладі) санаторно-курортного лікування, сплаченого за рахунок коштів Фонду.
   
   Путівки, отримані страхувальниками, лікувально-профілактичними закладами, обліковуються ними на позабалансовому рахунку з обов'язковим веденням журналу обліку путівок до санаторно-курортних закладів за формою Ф13-ФСС з ТВП згідно з додатком 3 до Порядку (пп. 3.3 п. 3 розділу III Порядку).
   
   Рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія із соціального страхування підприємства із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (далі - комісія) на підставі особистої заяви працівника підприємства. Відповідно до рішення комісії підприємство видає працівнику отриману від Фонду путівку до санаторію. При цьому придбання путівки на санаторно-курортне лікування підприємством у Фонду не здійснюється, а лише відбувається передача путівки працівнику.
   
   Отже, якщо путівка для санаторно-курортного лікування надається працівнику за рахунок коштів Фонду, то в податковому обліку підприємства-роботодавця операції з отримання такої путівки від Фонду та з її передачі працівнику не відображаються (незалежно від того, кому надається путівка - дорослому, дитині, інваліду чи дорослому із дитиною).
   
   Якщо путівка для санаторно-курортного лікування співробітника підприємства та членів його сім'ї придбана за рахунок коштів підприємства-роботодавця, то при придбанні такої путівки підприємство-роботодавець матиме право на податковий кредит з ПДВ, а при постачанні путівки співробітнику має нарахувати податкове зобов'язання, виходячи з договірної вартості путівки (п. 188.1 ст. 188, п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України (далі - Кодекс)). Виключенням є постачання придбаних за рахунок коштів підприємства путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України для дітей (фізичних осіб віком до 18 років), інвалідів, дітей-інвалідів. У цьому разі такі операції відповідно до пп. 197.1.6 п. 197.1 ст. 197 Кодексу звільняються від оподаткування ПДВ.
   
   Перший заступник Міністра
   
І. Білоус

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться