Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Относительно определения предмета закупки услуг по текущему ремонту

Относительно определения предмета закупки услуг по текущему ремонту   
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
   
   РОЗ'ЯСНЕННЯ
   
   від 01.07.2015 р. № 3302-05/21171-07

   Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розглянуло лист Київського національного університету будівництва і архітектури від 13 05.2015 № 27-04/401 щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель та повідомляє.
   
   Закон України «Про здійснення державних закупівель» (далі — Закон) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади.
   
   Цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень, а робіт — 1 мільйон гривень (частина перша статті 2 Закону).
   
   Згідно з пунктом 20 частини першої статті 1 Закону послуги — будь-який предмет закупівлі (крім товарів і робіт), зокрема, транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, лізинг, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт.
   
   Порядок визначення предмета закупівлі затверджено наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 921 (зі змінами) (далі — Порядок).
   
   Під час здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначається за об'єктами будівництва на основі Правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, прийнятих наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2013 року № 293 згідно з пунктом 2.2 Розділу II «Визначення предмета закупівлі товарів і послуг» Порядку.
   
   При цьому об'єкт будівництва — це будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси, лінійні об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури згідно з ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затвердженого наказом Мінрегіону України від 04.06.2014 № 163.
   
   Ураховуючи викладене, якщо поточний ремонт проводиться по окремому об'єкту, їх закупівлю замовник здійснює керуючись вартісними межами, встановленими частиною першою статті 2 Закону по кожному такому об'єкту.
   
   Водночас відповідно до підпункту 2 пункту 4 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого Указом Президента України від 31.05.201 1 № 633, Мінрегіон України відповідно до покладених на нього завдань затверджує, зокрема кошторисну нормативну базу у будівництві, порядок її застосування при здійсненні будівництва із залученням державних коштів.
   
   Тому, з питання віднесення будівель, з'єднаних переходом до однієї будівлі пропонуємо додатково звернутися до вищевказаного центрального органу виконавчої влади.
   
   Директор департаменту регулювання державних закупівель
О.Стародубцев

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться