Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо відповідальності за недотримання вимог Закону України "Про очищення влади" (лист Мінюста від 24.01.2017 р. № 2557/40495-0-33-16/13)

Щодо відповідальності за недотримання вимог Закону України "Про очищення влади" (лист Мінюста від 24.01.2017 р. № 2557/40495-0-33-16/13)

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.01.2017 р. № 2557/40495-0-33-16/13

Щодо відповідальності за недотримання вимог Закону України "Про очищення влади"

У відповідь на ваш лист <...> щодо відповідальності за недотримання вимог Закону України "Про очищення влади" (далі - Закон) Міністерство юстиції України в межах компетенції повідомляє таке.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою статті 1 Закону очищення влади (люстрація) - це встановлена Законом або рішенням суду заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі) (крім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Відповідно до частини четвертої статті 5 Закону організація проведення перевірки осіб (крім професійних суддів) покладається на керівника відповідного органу, до повноважень якого належить звільнення з посади особи, стосовно якої здійснюється перевірка. Організація проведення перевірки професійних суддів покладається на голову суду, в якому працює суддя.

Проведення перевірки осіб здійснюється у строки, визначені Планом проведення перевірок відповідно до Закону України "Про очищення влади", затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 1025, та відповідно до вимог Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 563 (далі - Порядок).

Згідно з пунктом 22 частини першої статті 92 Конституції України засади цивільно-правової відповідальності; діяння, які є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, та відповідальність за них визначаються виключно законами України.

Пунктом 50 Порядку визначено, що особи, винні в порушенні цього Порядку, несуть відповідальність згідно із законом.

Отже, враховуючи вищевикладене, повідомляємо, що оскільки Закон не містить спеціальних положень щодо відповідальності за його невиконання чи порушення, у разі вчинення посадовою (службовою) особою органів державної влади та органів місцевого самоврядування дій, що суперечать Закону, така особа буде нести дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену загальними нормами Кодексу законів про працю України, Закону України "Про державну службу", Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.

Додатково повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, мають інформаційний характер і не встановлюють правових норм.

 

Заступник Міністра з
питань європейської інтеграції

С. Петухов

Теги
Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться