Отключить рекламу

Подпишитесь!


  • Щодо порядку оплати роботи лікаря, направленого для супроводження та роботи у дитячому закладі оздоровлення (лист Мінсоцполітики від 08.08.2016 р. № 1108/13/84-16)

Щодо порядку оплати роботи лікаря, направленого для супроводження та роботи у дитячому закладі оздоровлення (лист Мінсоцполітики від 08.08.2016 р. № 1108/13/84-16)

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 08.08.2016 р. № 1108/13/84-16

Щодо порядку оплати роботи лікаря, направленого для супроводження та роботи у дитячому закладі оздоровлення

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув звернення щодо порядку оплати роботи лікаря, направленого для супроводження та роботи у дитячому закладі оздоровлення <...>, та повідомляє.

Основні засади державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, повноваження органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, правові, фінансові та організаційні засади утворення і діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, права, обов'язки та відповідальність усіх учасників процесу визначаються Законом України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".

Відповідно до частини четвертої статті 28 вищеназваного Закону на кожну групу від 30 до 45 дітей додатково призначається один медичний працівник. Особи, які супроводжують дітей під час їх перевезення до або з місця оздоровлення та відпочинку, перебувають у відрядженні та несуть персональну відповідальність за життя і здоров'я дітей до передачі їх працівникам відповідного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку чи батькам або іншим законним представникам.

Витрати на відрядження осіб, які супроводжують дітей, можуть відшкодовуватися за рахунок юридичних осіб, що їх призначили, відповідно до частини другої цієї статті, та інших джерел, не заборонених законодавством.

Гарантії та компенсації при службових відрядженнях встановлені статтею 121 Кодексу законів про працю України, частиною четвертою якої визначено, що працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Водночас, пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.97 р. N 323 "Про організаційне і фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні" визначено, що за місцем основної роботи працівникам, супроводжуючим та відрядженим для роботи з дітьми в місця відпочинку і оздоровлення, зберігається середня заробітна плата, виплачуються добові та компенсуються інші витрати за нормами і в порядку, встановленому законодавством України.

Враховуючи, що закони мають вищу юридичну силу, ніж постанови Кабінету Міністрів України, на нашу думку, при оплаті відрядження необхідно користуватись положеннями Кодексу законів про працю України.

Разом з тим для приведення положень постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.97 р. N 323 "Про організаційне і фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в Україні" у відповідність до діючого законодавства Мінсоцполітики буде ініціювати внесення відповідних змін.

 

Директор Департаменту

О. Товстенко

 

Отключить рекламу
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться