Подпишитесь!


  • Щодо деяких питань, пов'язаних з орендною платою

Щодо деяких питань, пов'язаних з орендною платою   
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   N 15514/475-0-2-16/8.1 від 04.05.2016 р.

   
   Щодо деяких питань, пов'язаних з орендною платою
   
   У зв'язку зі зверненням Міністерством юстиції розглянуто лист щодо деяких питань, пов'язаних з орендною платою у 2016 році, та повідомляється про таке.
   
   Організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду державного та комунального майна, майнові відносини між орендодавцями та орендарями визначені Законом України "Про оренду державного та комунального майна" (далі - Закон).
   
   При цьому згідно з пунктом 9 Прикінцевих положень Закону України від 25 грудня 2015 року N 928-VIII "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (далі - Закон N 928-VIII) дію норми статті 10 Закону в частині індексації орендної плати зупинено на 2016 рік.
   
   Отже, відповідно до закону частково припинено на 2016 рік виконання зобов'язання в частині індексації орендної плати.
   
   До того ж в контексті порушених питань щодо внесення змін до закону про Державний бюджет України необхідно додати, що правові засади функціонування бюджетної системи України, її принципи та основи бюджетного процесу визначаються Бюджетним кодексом України (далі - Кодекс).
   
   Відповідно до пункту 1 статті 2 Кодексу бюджет - це план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються відповідно органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду.
   
   Згідно з пунктом 24 статті 2 Кодексу закон про Державний бюджет України - це закон, який затверджує Державний бюджет України та містить положення щодо забезпечення його виконання протягом бюджетного періоду.
   
   При цьому бюджетний період становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року (частина перша статті 3 Кодексу).
   
   Частиною першою статті 40 Кодексу, якою визначено предмет регулювання закону про Державний бюджет України, встановлено, що законом про Державний бюджет України визначаються, серед іншого, додаткові положення, що регламентують процес виконання бюджету.
   
   У свою чергу пунктом 9 розділу "Прикінцеві положення" Закону N 928-VIII зупинено на 2016 рік дії норми статті 10 Закону України "Про оренду державного та комунального майна".
   
   Разом з тим відповідно до пункту 1 розділу "Прикінцеві положення" Закону N 928-VIII цей Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року.
   
   Перший заступник Міністра
   
   Н. Севостьянова

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд