Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


  • Щодо застосування нових санкцій до КНДР (лист НБУ від 09.10.2017 р. № 25-0007/69178)

Щодо застосування нових санкцій до КНДР (лист НБУ від 09.10.2017 р. № 25-0007/69178)

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.10.2017 р. № 25-0007/69178

Департамент фінансового моніторингу

Банкам України
Незалежній асоціації банків України
Асоціації українських банків

 

Щодо застосування нових санкцій до КНДР

Національний банк України (далі - Національний банк) відповідно до пункту 2 частини другої статті 14 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму" (далі - Закон) повідомляє таке.

За повідомленням Посольства України у Сполучених Штатах Америки, 21.09.2017 оприлюднено Виконавчий указ Президента США "Про запровадження додаткових санкцій проти Північної Кореї" від 20.09.2017 N 13810 (далі - Указ 13810).

Указ 13810 передбачає застосування санкцій проти фізичних та юридичних осіб, що залучені до торгівлі з Корейською Народною Демократичною Республікою (КНДР), а також проти фінансових установ, що надають сприяння такій торгівлі.

Крім того, передбачається застосування санкцій проти морських та повітряних суден, що відвідують порти та аеропорти КНДР.

Запроваджені санкції передбачають, що вся власність та частка у власності осіб (будуть визначені Міністром фінансів США у консультаціях з Державним секретарем США), що знаходиться на території США, або в подальшому потрапляє на територію США, або потрапляє у власність чи контроль будь-якої американської юридичної чи фізичної особи, блокується та не може бути передана, оплачена, експортована, відкликана, або будь-яким іншим чином використана. Крім того, забороняється передача/отримання будь-яких фінансових ресурсів, товарів чи послуг від, на користь чи в інтересах будь-яких фізичних чи юридичних осіб, чия власність та частка у власності були заблоковані відповідно до Указу 13810. Крім того, передбачається запровадження заборони на в'їзд на територію США вищезазначених фізичних осіб.

Всі фінансові ресурси, що перебувають у США, або в подальшому надходять до США, або в подальшому надходять у власність чи контроль будь-якої американської фізичної чи юридичної особи та походять з, призначені для, або проходять через рахунок іноземної банківської установи, що був визначений Міністром фінансів США як такий, що перебуває у власності чи контролюється фізичною чи юридичною особою з КНДР, або як такий, що використовувався для переказу коштів, в яких була зацікавлена будь-яка фізична чи юридична особа КНДР, блокуються. Крім того, жодна американська фізична чи юридична особа, незалежно від місцезнаходження, не має права погодити, фінансувати сприяти чи гарантувати здійснення транзакції іноземною фізичною чи юридичною особою, якщо така транзакція заборонена вищевикладеним положенням.

Міністру фінансів США у консультаціях з Державним секретарем США надаються повноваження запровадити санкції по відношенню до іноземних фінансових установ у разі, якщо вони станом на, або після часу набуття чинності Указу 13810 (о 12:01 за східним денним часом 21 вересня 2017 року):

- свідомо здійснили чи сприяли здійсненню значної за обсягом транзакції в інтересах будь-яких осіб, чия власність та частка у власності заблоковані відповідно до виконавчих указів Президента США від 30 серпня 2010 року N 13551, від 2 січня 2015 року N 13687, від 15 березня 2016 року N 13722 та Указу 13810, або будь-яких осіб, чия власність та частка у власності заблоковані відповідно до виконавчого указу Президента США N 13382 у контексті здійснення діяльності, пов'язаної з КНДР;

- свідомо здійснили чи сприяли здійсненню будь-якої значної за обсягом транзакції, що пов'язана з торгівлею з КНДР.

Передбачено, що Міністр фінансів США по відношенню до вищезазначених фінансових установ може:

- заборонити відкриття, заборонити чи запровадити жорсткі обмеження щодо обслуговування кореспондентських рахунків, або здійснення платежів через рахунки у США;

- заблокувати всю власність та частку у власності на території США, або яка в подальшому потрапляє на територію США, або яка в подальшому потрапляє у власність чи контроль будь-якої американської фізичної чи юридичної особи.

Жодні заборони, які передбачені Указом 13810, не розповсюджуються на транзакції, пов'язані з офіційними діями уряду США та ООН.

Національний банк попереджає банки України про ризики, пов'язані із здійсненням операцій з особами та фінансовими установами, що є об'єктами санкцій з боку США, та вважає за необхідне запропонувати банкам вжити належних заходів обачливості з метою управління такими ризиками, а також ознайомитись з санкційною програмою США щодо КНДР за інтернет-адресою: https://www.treasury.gov/resource-center/sanctions/Programs/pages/nkorea.aspx.

 

Директор Департаменту
фінансового моніторингу

І. В. Береза

 

 

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям