при подписке на рассылку
gift_icon
  • Стосовно застосування норм законів України "Про електронну комерцію", "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні"

Стосовно застосування норм законів України "Про електронну комерцію", "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні"

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.10.2016 р. № 57-0002/86441

Розглянувши лист [...] стосовно застосування норм Законів України "Про електронну комерцію", "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", повідомляємо.

Відносини між споживачем і суб'єктом господарювання у сфері електронної комерції регулюються Законами України "Про захист прав споживачів", "Про електронну комерцію" (далі - Закон), Правилами продажу товарів на замовлення та поза торговельними або офісними приміщеннями, затвердженими наказом Міністерства економіки України від 19.04.2007 р. N 103.

Відповідно до Закону України "Про Національний банк України", Національний банк України не надає консультації та роз'яснення законодавчих актів України, розробником яких він не є.

Разом з цим, вважаємо, що перелік інформації, необхідної для вчинення електронного правочину, способи та порядок розрахунків має бути визначено в електронному договорі з урахуванням вимог законодавства України.

Щодо здійснення покупцем операцій через програмно-технічний комплекс самообслуговування (ПТКС)

Розрахунки у сфері електронної комерції, згідно із статтею 13 Закону, можуть здійснюватися з використанням платіжних інструментів, електронних грошей, шляхом переказу коштів або оплати готівкою з дотриманням вимог законодавства щодо оформлення готівкових та безготівкових розрахунків, а також в інший спосіб, передбачений законодавством України.

Здійснені через ПТКС операції з внесення готівки для подальшого зарахування її на рахунок отримувача відносяться до розрахунків у готівковій формі.

Під час здійснення розрахунків через ПТКС, відповідно до глави 1 розділу IV Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні(1), формується касовий документ.

____________
(1) Затверджено постановою Правління Національного банку України від 01.06.2011 р. N 174 (прим. НБУ).

Пунктами 1.21 та 1.22 глави 1 розділу IV Інструкції визначено перелік обов'язкових реквізитів, які мають містити квитанції ПТКС, зокрема інформацію про платника. Реквізити касових документів, що формуються із застосуванням платіжних пристроїв за результатами касових операцій, заповнюються як клієнтами, так і в автоматичному режимі платіжного пристрою, які використовують бази даних автоматизованої системи.

 

Директор Департаменту платіжних
систем та інноваційного розвитку

С. Шацький

Теги
Отключить рекламу