Подпишитесь!


  • Относительно начисления ЕСВ на суммы, выплаченные в соответствии с публичным обещанием вознаграждения

Относительно начисления ЕСВ на суммы, выплаченные в соответствии с публичным обещанием вознаграждения   
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
   
   ЛИСТ
   
   від 22.09.2013 р. N 12617/09-10

   
   ПФУ розглянув звернення банку щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ) та повідомляє таке.
   
   Відповідно до абзацу другого п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2494) роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами, є платниками ЄСВ.
   
   Виходячи зі змісту ст. 7 Закону N 2464 сума винагороди за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами є базою нарахування ЄСВ.
   
   Частиною першою ст. 626 ЦКУ передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною (частина друга ст. 638 ЦКУ).
   
   Виходячи з аналізу ст. 1144 - 1149 ЦКУ публічна обіцянка винагороди без оголошення конкурсу - це звернена до невизначеного кола осіб обіцянка майнової винагороди за досягнення обумовленого результату тому, хто досягне цього результату.
   
   За своєю юридичною природою публічна обіцянка винагороди належить до недоговірних зобов'язань (підрозділ 2 розділу III книги п'ятої ЦКУ) та є умовним одностороннім правочином, що містить елементи двох односторонніх правочинів, які мають зустрічний характер і повинні відповідати один одному, здійснення яких не означає укладення договору. Причому обіцянка винагороди не є офертою, а досягнення результату не є акцептом.
   
   Від звичайного заробітку, премій та інших аналогічних виплат винагорода, передбачена публічною обіцянкою, відрізняється тим, що вона заснована не на договірних відносинах, а встановлюється шляхом одностороннього волевиявлення та її розмір визначається не за домовленістю сторін, а в односторонньому порядку.
   
   Таким чином, на суми, виплачені відповідно до публічної обіцянки винагороди, ЄСВ не нараховується.
   
   Заступник Голови правління
   
В. Никитенко

Теги
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд