Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Чи обкладатимуться ПДВ витрати з поліпшення орендованого приміщення при поверненні його орендодавцю?

Чи обкладатимуться ПДВ витрати з поліпшення орендованого приміщення при поверненні його орендодавцю?


Так, при поверненні орендарем об’єкта оренди вартість поліпшень обкладається ПДВ.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України від 03.04 97 №168/97-ВР „Про податок на додану вартість” (далі - Закон №168) об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України.
Згідно із п. 1.4 ст. 1 Закону №168 операції з безоплатного надання товарів (послуг) також вважаються поставкою товарів (послуг).
При цьому п. 4.2 ст. 4 Закону №168 передбачено, що у разі поставки товарів (робіт, послуг) без оплати або з частковою оплатою їх вартості коштами у межах бартерних (товарообмінних) операцій, здійснення операцій з безоплатної передачі товарів (робіт, послуг), натуральних виплат у рахунок оплати праці фізичним особам, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, передачі товарів (робіт, послуг) у межах балансу платника податку для невиробничого використання, витрати на яке не відносяться до валових витрат виробництва (обігу) і не підлягають амортизації, а також пов'язаній з продавцем особі чи суб'єкту підприємницької діяльності, який не зареєстрований як платник податку, база оподаткування визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни.
Якщо ж витрати на поліпшення об’єкта оренди проведено за згодою орендодавця та не компенсовано орендарю, при поверненні об’єкта оренди вартість поліпшень вважається безоплатно наданою.
Отже, при поверненні орендарем об’єкта оренди вартість поліпшень обкладається ПДВ.

Теги
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
218581 242
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд