Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Чи повинен реєструватися платником ПДВ суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа, який є платником єдиного податку?

Чи повинен реєструватися платником ПДВ суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа, який є платником єдиного податку?


Ст. 6 Указу Президента України від 03.07.98 № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» встановлено, що платники єдиного податку-фізичні особи не є платниками податку на додану вартість.
Постановою КМУ від 16.03.2000 № 507 "Про роз'яснення Указу Президента України від 03.07.1998 року №727" суб'єктам малого підприємництва - фізичним особам надано право вибору щодо реєстрації їх платниками податку на додану вартість.
Згідно з п 2.1 ст. 2 Закону України 03.04.97 № 168/97-ВР „Про податок на додану вартість” платником податку на додану вартість є будь-яка особа, яка:
- реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку;
- підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку;
- імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї ст..
У разі перевищення суб’єктом підприємницької діяльності–фізичною особою, яка є платником єдиного податку встановлених критеріїв, а саме: обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік – 500 тис. грн. та кількості осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах протягом року, включаючи членів його сім'ї, більш ніж 10 осіб, такі підприємці повинні з наступного звітного періоду (кварталу) перейти на загальну систему оподаткування з подальшою реєстрацією їх як платників ПДВ.

Теги
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
218685 242
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд