Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


  • Нерезидент уклав трьохсторонню угоду з двома резидентами, які діють в єдиному технологічному процесі, на переробку сировини. Який порядок обкладання ПДВ таких операцій з переробки давальницької сировини в кожного переробника?

Нерезидент уклав трьохсторонню угоду з двома резидентами, які діють в єдиному технологічному процесі, на переробку сировини. Який порядок обкладання ПДВ таких операцій з переробки давальницької сировини в кожного переробника?


Відповідно до пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України від 03.04.97 № 168/97-ВР „Про податок на додану вартість” (далі – Закон №168) за нульовою ставкою оподатковуються операції з поставки послуг, що складаються із робіт з рухомим майном, попередньо ввезеним на митну територію України для виконання таких робіт та вивезеним за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або одержувачем-нерезидентом.
До робіт з рухомим майном належать роботи з виконання робіт по переробці давальницької сировини.
Згідно з нормами Закону України від 16.04.91 № 959-ХІІ „Про зовнішньоекономічну діяльність” операція з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних відносинах — це операція з перероблення (оброблення, збагачення чи використання) давальницької сировини в результаті технологічного процесу зі зміною коду за ТН ЗЕД (незалежно від кількості виконавців), а також етапів (операцій з перероблення цієї сировини) з метою отримання готової продукції за відповідну плату.
До операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних відносинах належать операції, в яких сировина замовника на конкретному етапі переробки, а також на заключному, є основним матеріалом та її вартість становить не менш як 20% загальної вартості готової продукції, при цьому обов’язковим є попереднє здійснення поставки виконавцю давальницької сировини відносно повернення виготовленої з неї готової продукції замовнику. Отже, нульова ставка ПДВ щодо робіт (послуг) з переробки давальницької сировини застосовується як у підприємства, що визначене основним виконавцем за договором про переробку давальницької сировини, так і у підприємства, яке задіяне в технологічному процесі, пов’язаному з переробкою давальницької сировини в готову продукцію.

Теги
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
218670 242
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд