Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, квітень, 2015/№16
Друкувати

Автобусні перевезення на ЄП: як із липня бути з РРО

Савченко Олена, податковий експерт, e.savchenko@buhgalter911.com
ФОП на єдиному податку групи 3 займається пасажирськими перевезеннями. Як бути із застосуванням касового апарату з 01.07.2015 р.: чи потрібно буде встановлювати РРО на кожен автобус? Давайте розбиратися.
РРО, квитки, автобусні перевезення

Якщо до 01.07.2015 р. перевізники на ЄП групи 3 можуть користуватися звільненням від РРО завдяки своєму єдиноподатному статусу, то після цієї дати таке звільнення зникне (принаймні, згідно з чинним наразі законодавством). Але давайте зазирнемо до ст. 9 Закону про РРО і придивимося до ще одного звільнення від застосування РРО, яким користуються перевізники на загальній системі оподаткування ( п. 4 ст. 9 Закону про РРО).

Не забудемо також і про ст. 10, що звільняє від РРО (але за умови обов’язкового застосування РК (кожному покупцю видаються квитанції з РК) і КОРО), тих СПД, які потрапили до Переліку № 1336*. Пункт 10 цього Переліку «пільгує» продаж квитків у кіосках і салонах транспортних засобів для проїзду в міжміському автотранспорті.

* Перелік окремих форм та умов проведення діяльності, затверджений постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336.

Пункт 4 ст. 9 Закону про РРО дозволяє не застосовувати РРО, КОРО і РК під час продажу проїзних і перевізних документів на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкованим способом серією, номером, номінальною вартістю.

Як розуміють ці дві норми податківці?

Скажімо так, розуміють дещо специфічно. Вони вимагають, щоб на кожен транспортний засіб у будь-якому разі було зареєстровано КОРО (див. лист від 12.01.2004 р. № 287/7/23-2117, ср. 025069200), навіть якщо йдеться про звільнення згідно з п. 4 ст. 9 Закону про РРО. Аналогічне роз’яснення «висить» з чинним статусом і в категорії 109.2 ЗІР.

На обґрунтування своєї тези податківці наводять такі аргументи:

— у ст. 9 Закону про РРО прямо не зазначено, що СПД, які підпадають під дію цієї статті, звільнені від використання КОРО (хоча це й так ясно як білий день — якщо не потрібні РРО і РК, отже, й КОРО не потрібні);

— згідно з визначенням, наведеним у ст. 2 Закону про РРО, КОРО містить щоденні звіти, складені на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху грошових коштів, товарів (послуг);

— проїзні та перевізні документи (талони, квитанції та квитки з нанесеними друкованим способом серією, номером та номінальною вартістю) відображають рух готівкових коштів і підтверджують факт оплати послуг. Отже, на думку ДПАУ, вони є розрахунковими документами.

Висновки спірні. Але це вже, можна сказати, стала за довгі роки позиція податківців. Тому щоб уникнути проблем тим перевізникам, які вписуються у звільнення згідно з п. 4 ст. 9 Закону про РРО, теж необхідно заводити КОРО на кожен транспортний засіб. Залишилося розібратися: якої ж форми?

Старим Порядком ведення КОРО № 614 для пасажирського автотранспорту було передбачено спеціалізовану форму КОРО, яку на сьогодні скасовано. Зараз діє форма КОРО, затверджена Порядком № 417*, — вона універсальна, єдина для всіх суб’єктів господарювання незалежно від сфери діяльності. Її й доведеться застосовувати перевізникам, адаптуючи під свої потреби.

* Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затверджений наказом Міндоходів від 28.08.2013 р. № 417.

Про форми квитків та їх обов’язкові реквізити детальніше «розповість» ця таблиця.

№ з/п

Вид документа

Перелік обов’язкових реквізитів

Назва форми і чим затверджено

1

Квитки на приміські автомаршрути (квиток на приміський автобус і квиток на приміське маршрутне таксі)

Визначено формами типу ПА-I (для приміських автобусів) або ПА-II (для приміського маршрутного таксі). Ці форми наведено в додатку 2 до наказу № 503*. Крім того, документи повинні містити серію (4 букви) і номер (6 цифр)

Форми № КПА-1 і № КПА-2 ( додаток 4 до Положення № 614**)

2

Квитки на міські автомаршрути (квиток на міський автобус і квиток на міське маршрутне таксі)

Квиток на міський автобус повинен містити обов’язкові реквізити, визначені за формою типу МА-I, а квиток на міське маршрутне таксі — за формою типу МА-II (додаток 3 до наказу № 503).

Також документи повинні містити серію (4 літери) і номер (6 цифр)

Форми № КМА-1 і № КМА-2 ( додаток 5 до Положення № 614)

* Наказ Мінтрансзв’язку «Про затвердження Типових форм квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування» від 25.05.2006 р. № 503.

** Положення про форму та зміст розрахункових документів, затверджене наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. № 614.

Якщо пасажирам видаватимуться квитки без нанесених друкованим способом серії, номера та номінальної вартості проїзду, то без РРО не обійтися (якщо, звичайно, суб’єкт не впишеться у звільнення з п. 10 Переліку № 1336, але й тут знадобиться видача квитанцій). У цьому випадку можна застосовувати портативні РРО.

При цьому обрана модель РРО має відповідати таким вимогам:
— бути включена до розділу I Держреєстру РРО;
— відповідати сфері, де її використовуватимуть.

Тобто підприємцю самому вирішувати: або виконати вимоги фіскалів (завести КОРО і видавати «правильні» квитки), або придбавати РРО.

При безготівкових розрахунках (наприклад, у разі здійснення нерегулярних або специфічних регулярних пасажирських перевезень) РРО не потрібний.

e.savchenko@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться