Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, грудень, 2015/№51
Друкувати

ЄП-операція «А-В-С», або Компроміс н-нада?

Мірошниченко Віталіна, податковий експерт, v.miroshnichenko@buhgalter911.com
У попередньому номері ми вже говорили про те, як бачить спрощенку-2016 Мінфін. Уже на той час говорилося: 1) про компромісне рішення, у тому числі щодо єдиноподатників; 2) про відстрочення набуття чинності нормами ПКУ щодо адміністрування до 01.04.2016 р. Нарешті ми отримали «компромісний» законопроект № 3630 (зміни до ПКУ). Але що ми бачимо? Ні компромісу, ні відстрочення до 01.04.2016 р.
єдиний податок — 2016

Безумовно, щось ще може змінитися. Та вже є надія, що у 2016 рік ми зайдемо зі старими ЄП-правилами (див. обкладинку номеру). Якшо так, то пропозиціям Мінфіну, про які говориму нижче, ще доопрацюють у наступному році.

Плани Мінфіну (сподіваємося, марні)

1. Що передусім впадає у вічі? Незважаючи на те, що податкова реформа, так би мовити в загальній масі, набуває чинності з 01.04.2016 р., зміни, що стосуються спрощенки, починають діяти одразу: з 01.01.2016 р.! (Відповідний виняток передбачений у п. 1 розд. II законопроекту № 3630.)

2. Юросіб-несільгосптоваровиробників зі спрощенки виганяють. У цьому плані нічого не змінилося ☹. При цьому важливо, що ліміт ПДВ-реєстрації за останньою версією підвищується до 2 млн грн. з 01.04.2016 р. Отже, до цієї дати він буде старим — 1 млн грн. Відповідно якщо ваші обсяги постачання за 2015 рік перевищать 1 млн грн., вам потрібно буде не пізніше 10 січня 2016 року подати заяву на ПДВ-реєстрацію.

3. Ставка ЄП для групи «А» залишилася колишньою — 20 % мінзарплати, встановленої на 1 січня звітного року. А ось для групи «В» її знизили: 18 %* х 0,15 х Дохід (замість коефіцієнта 0,15 з 2018 року застосовуватиметься коефіцієнт 0,35, а з 2019 року — 0,55).

* Це нова ставка ПДФО, яка застосовується з 01.01.2016 р.

У ході «компромісу» Мінфін «подарував» ППЄПам групи «В» додаткові 0,05 «витратного коефіцієнта». Однак, як з’ясувалося, натомість «вкрав» можливість зменшення доходу на ПСП.

4. Стосовно РРО новий розклад такий: група «А» втрачає «РРО-імунітет» з 01.01.2019 р., а група «В» — з 01.07.2016 р. Але додали застереження:

1) 75 % вартості РРО, придбаних після 01.01.2016 р., компенсується ППЄПу за рахунок коштів, у тому числі місцевих бюджетів;

2) нинішні ППЄПи групи 2 (якщо залишаться у групі «В»), які:

— у 2015 році отримали дохід понад 1 млн грн., втрачають «РРО-імунітет» з 01.01.2016 р. і за сьогоднішніми нормами, і за новими правилами;

— у I кварталі 2016 року отримали дохід понад 1 млн грн., втрачають «РРО-імунітет» з 01.04.2016 р.

Нагадаємо: якщо ви не здійснюєте операцій, що потребують застосування РРО згідно із Законом про РРО (наприклад, розрахунки відбуваються виключно класичною безготівкою), РРО вам у будь-якому разі не потрібний.

v.miroshnichenko@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться