Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, лютий, 2015/№9
Друкувати

Добові в податковому обліку — без обмежень

Шевчук Михайло, податковий експерт, m.shevchuk@buhgalter911.com
Чи встановлені з 01.01.2015 р. обмеження на розмір добових у податковому обліку?
відрядження, витрати, ПДФО

Тривалий час ПКУ обмежував відображення в податковому обліку витрат на харчування і фінансування інших особистих потреб фізичної особи, понесених у зв’язку з відрядженням (добові витрати). Так, до 01.01.2015 р. до витрат можна було відносити добові в розмірі не більше 0,2 розміру мінзарплати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожний календарний день такого відрядження (у 2014 році — 243,60 грн.), а для відряджень за кордон — не вище 0,75 розміру мінзарплати (у 2014 році — 913,50 грн.).

З 01.01.2015 р. набув чинності Закон № 71*, який уніс принципові зміни до порядку оподаткування прибутку. Основою податкового обліку тепер буде прибуток, який визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, отриманого у фінзвітності підприємства, на «податкові» різниці**.

* Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII.

** Про все це ви могли прочитати у статті «Податок на прибуток: фінрезультат усьому голова» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 4.

А підприємства з доходами, що не перевищують 20 млн грн. на рік, можуть обійтися навіть без такого коригування.

При цьому майте на увазі: норми ПКУ, що діють на сьогодні, не передбачають обмежень у відображенні добових витрат у податковому обліку (у тому числі спеціальних «податкових» різниць за ними).

Інша річ — обкладення доходів працівника ПДФО. Цим податком, як і раніше, не обкладаються добові лише у зазначеному вище розмірі. З тією різницею, що раніше п.п. 170.9.1 ПКУ посилався на «свій» розд. III (у якому до 1 січня саме й було встановлено обмеження), а сьогодні сам установив це обмеження. Як ми вже говорили, воно становить:

0,2 мінзарплати на 1 січня для відряджень по Україні (у 2015 році — 243,60 грн.);

0,75 мінзарплати на 1 січня для відряджень за кордон (у 2015 році — 913,50 грн.).

А оскільки база для ПДФО та ВЗ однакова, то перевищення слід обкласти ще й ВЗ.

При розрахунку ПДФО і ВЗ доведеться враховувати «натуральний» коефіцієнт згідно з п. 164.5 ПКУ.

Що стосується ЄСВ, то тут також без змін — на добові він не нараховується (вони не входять до фонду оплати праці).

m.shevchuk@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться