Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, червень, 2015/№23
Друкувати

Вносимо зміни до штатного розпису

Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці, l.ushakova@buhgalter911.com
Керівник наприкінці минулого року затвердив штатний розпис на 2015 рік. Проте зараз виникла необхідність унести до нього зміни. Як це зробити?
кадрова документація

Необхідність внести зміни до штатного розпису може виникнути, коли:

— змінюється структура підприємства або перейменовуються структурні підрозділи;

— уводяться (виводяться) штатні одиниці;

— змінюються розміри посадових окладів (тарифних ставок (окладів));

— змінюють істотні умови праці (системи та розміри оплати праці, пільги, розряди і найменування посад тощо).

Штатний розпис, як правило, запроваджується в дію з початку календарного року і діє протягом усього цього року. У той же час для комерційних підприємств періодичність затвердження штатного розпису законодавством не регламентована. Тому рішення про те, коли затверджувати й переглядати штатний розпис, залишається за підприємством.

Якщо такі зміни не істотні, то просто видайте наказ (розпорядження) про внесення змін до штатного розпису. У ньому зазначте причини, що стали підставою для внесення таких змін, і перелік цих змін. Наведемо зразок тексту наказу.

Про внесення змін до штатного розпису

У зв’язку зі зменшенням обсягу продажів, погіршенням фінансового стану підприємства

НАКАЗУЮ:

1. Зменшити з 1 червня 2015 року кількість штатних одиниць бухгалтерів (код професії 3433) на 1 одиницю.

2. Затвердити з 1 червня 2015 року штат у кількості 35,75 штатної одиниці з місячним фондом оплати праці 125100 грн.

Підстава: наказ «Про скорочення чисельності працівників» від 23.03.2015 № 20.

Якщо змін багато, наприклад, підвищуються посадові оклади (тарифні ставки (оклади)) для всіх посад, то має сенс викласти штатний розпис у новій редакції з урахуванням усіх змін.

Новий штатний розпис можна затвердити шляхом видання відповідного наказу (розпорядження) за основною діяльністю. Допускається також затвердження штатного розпису безпосередньо грифом затвердження.

Важливо! Приймаючи рішення про внесення змін до штатного розпису чи викладення його в новій редакції, не забувайте про вимоги ст. 32 КЗпП. Згідно з цією нормою про зміну істотних умов праці — системи та розміри оплати праці, пільги, розряди та найменування посад — працівника має бути повідомлено у письмовій формі не пізніше ніж за два місяці. При дотриманні цієї вимоги кількість змін, що вносяться до штатного розпису, не обмежена.

buhgalter911@mail.ua

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться