Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, травень, 2015/№20
Друкувати

«...І не виграв, а програв»: нюанси звільнення ліків і медвиробів від ПДВ

Сумцова Ольга, податковий експерт, о.sumcova@buhgalter911.com
07.05.2015 р. набув чинності Закон № 332*, що встановлює ПДВ-пільгу для деяких ліків і медвиробів. Хто в числі «щасливців», які мають можливість користуватися цією пільгою?
ПДВ-пільги

* Закон України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів і медичних виробів» від 09.04.2015 р. № 332-VIII.

Якщо поглянути на текст ухваленого Закону, так би мовити, бічним зором, то перші декілька секунд можна провести у стані щастя від того, що ліки і мевироби звільнили від ПДВ. Але «прозріння» приходить дуже швидко.

На жаль, пільга поширюється на дуже вузьке коло операцій. Від ПДВ звільнили тільки операції із ввезення та подальшого першого постачання, з першого постачання виробником, з постачання (передавання) «усередині системи» лікарських засобів і медвиробів, які купуються через спеціалізовані організації в межах бюджетних програм (оновлена редакція п. 38 підрозд. 2 розд. XX ПКУ).

Тобто пільга діє виключно щодо тих лікарських засобів і медвиробів, які купуються у межах бюджетних програм «із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я».

Імпорт таких лікарських засобів також звільняється від додаткового імпортного збору (п. 2 розд. II Закону № 332).

Увесь інший імпорт та постачання лікарських засобів як обкладалися ПДВ, так і обкладаються (жодної пільги для них навіть на перше постачання не передбачено).

Спеціалізованими організаціями є фонди, організації та механізми Організації Об’єднаних Націй, Міжнародна асоціація забезпечення медикаментами (International Dispensary Association), Королівське Агентство Великобританії (Crown Agents), Глобальний механізм із забезпечення лікарськими засобами (Global Drug Facility), Партнерство у сфері постачання та управління постачаннями (Partnership for Supply Chain Management) ( ст. 13 Закону про держзакупівлі**).

** Закон України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 р. № 1197-VII.

Пільга запрацює після того, як КМУ затвердить:

1) Перелік лікарських засобів та медичних виробів, які закуповуються на підставі угоди про закупівлю зі спеціалізованими організаціями;

2) Порядок ввезення постачання та цільового використання лікарських засобів і медичних виробів, звільнених від обкладення ПДВ.

Ці документи мають бути затверджені у двомісячний строк із дня набуття чинності Законом № 332.

Передбачається, що пільга діятиме до 31.03.2019 р.

o.sumcova@buhgalter911.com

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться