Отключить рекламу

Підпишіться!


Бухгалтер 911, лютий, 2016/№9
Друкувати

«Солдати підприємства» у ЄСВ-звітності

Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску та методології Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ
На підприємстві є працівники, які проходять строкову військову службу, а також військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. За ними зберігаються місце роботи (посада) і середній заробіток. Чи потрібно на такий середній заробіток нараховувати ЄСВ? Як відображати його у Звіті з ЄСВ?
мобілізовані, строковики у ф. № Д4 з ЄСВ

Відповідно до змін, унесених Законом № 911* до  ст. 119 КЗпП, з 01.01.2016 р. усі роботодавці, у тому числі й фізособи-підприємці, зобов’язані продовжувати зберігати місце роботи (посаду) і середній заробіток за працівниками:

* Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 р. № 911-VIII.

— призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) запровадження воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації;

— які призвані під час мобілізації, на особливий період, та підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжили військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, не більше ніж на строк укладеного контракту.

Причому середній заробіток, нарахований за період з 1 січня 2016 року зазначеним вище «солдатам підприємства», має виплачуватися за рахунок коштів роботодавця без подальшої його компенсації з бюджету.

Частиною 7 ст. 7 Закону про ЄСВ встановлено право платників ЄСВ не нараховувати на виплати та не утримувати ЄСВ з виплат, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та/або запровадження воєнного стану.

Оскільки, як зазначалося вище, середній заробіток, нарахований «солдатам підприємства» за період з 1 січня 2016 року, не підлягає компенсації з бюджету, то на його суму слід нараховувати ЄСВ у загальному порядку.

У Звіті з ЄСВ сума середнього заробітку відображається в таблиці 1 у загальній сумі заробітної плати залежно від категорії роботодавця — платника ЄСВ.

У таблиці 6 ф. № Д4 середній заробіток мобілізованих працівників, строковиків і контрактників вказується з КТН «47» у графі 9. Це узгоджується зі змінами, які планується внести до  Порядку № 435**.

** Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

Водночас, оскільки на сьогодні ці зміни перебувають на етапі погодження, то не буде помилкою, якщо в таблиці 6 Звіту з ЄСВ за січень 2016 року заробіток «солдатів підприємства» був відображений з КТН «1» у графі 9 як звичайна зарплата. Тобто подавати в цьому випадку «скасовуючу» і «початкову» таблиці 6, щоб виправити КТН з «1» на «47», не потрібно!
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться